Ieškau darbo, tačiau nerandu. Ką daryti?

Darbas

Darbo skelbimų gausa dažniausiai stebina maloniąja prasme, kadangi darbo pasiūla ne tik labai plati, tačiau ir įvairi. Nepriklausomai nuo to, kokią specialybę turite ir ką dirbote iki šiol – kiekvienas gali pakeisti savo kvalifikaciją ir tikslingai siekti naujų perspektyvų darbo rinkoje.

Visgi, viskas ne taip paprasta. Darbo paieška Lietuvoje gali gluminti. Atrodo, kad siunčiate tiek daug gyvenimo aprašymų, tačiau vistiek niekaip nepavyksta susirasti darbo? Baisu, kad tai gali užtrukti? Jau ieškote bet kokios darbo vietos, svarbiausia – dirbti? Tokiu atveju šis straipsnis kaip tik Jums, kadangi jame atskleisime ką daryti, kai darbo paieškos tampa varginančios ir nevaisingos.

Įdarbinimo agentūros
Jeigu pačiam darbo paieškos apkarto, tokiu atveju siūlome pasinaudoti įdarbinimo agentūrų paslaugomis. Greitas įdarbinimas tikrai nereiškia, kad Jums bus siūlomos tik nekvalifikuotos darbo vietos, juolab, tik trumpalaikis darbas, kuris neatsiejamas nuo didelių mokesčių skirtų įdarbinimo agentūrai. Šie mitai labai dažnai atgraso nuo įdarbintojų paslaugų, tačiau išbandžiusieji džiaugiasi, kad pavysta rasti ne tik ilgalaikį, tačiau norimą darbą.

Apskritai, kol ieškote pastovios darbo vietos – net ir laikinas darbas gali būti puikus pasirinkimas. Užsidirbsite, įgausite naujos praktikos. Juk niekada negalite žinoti – kiek laiko užtruksite, kol susirasite tą darbo vietą, kuri geriausiai atitiks Jūsų lūkesčius. Neverta sėdėti vietoje, kai galite papildomai užsidirbti.

Specialybės keitimas
Jeigu įdarbinimo agentūra Jūsų nevilioja, tokiu atveju visada galima persikvalifikuoti. Svarbiausia prie savo poreikių priderinti ir rinkos pasiūlą, kadangi baigus kursus, kurie neatneš Jums jokios naudos – vėl liksite tame pačiame taške. Žinoma, kursai kainuoja ir tai kartais atgraso nuo tobulėjimo, tačiau nepamirškite, kad nemažai jų galima rasti internete ir žiūrėti visiškai nemokamai. Kol vieni vis dar skeptiškai vertina šio tipo galimybes, tuo tarpu mokosi ir siekia aukštumų, kurios vėliau leidžia džiaugtis poreikius tenkinančia darbo vieta. Čia rasite labai daug darbo pasiūlymų, peržiūrėkite, galbūt jie verti Jūsų persikvalifikavimo laiko.

Savanoriavimas ir Užimtumo tarnybos galimybės
Jeigu papildomai mokytis nenorite, kadangi Jums labai patinka ir turima profesija, dar viena alternatyva gali būti savanoriavimas. Vėlgi, gali atrodyti, kad tai nenaudingas laiko praleidimas, kadangi Jums niekas nemoka. Tačiau reikia nepamiršti, kad vertinti naudą tik iš finansinės perspektyvos yra labai blogai.

Negerai, kai žmogus ieškodamas darbo ilgą laiko tarpą nieko neveikia. Tokiu atveju ir darbdaviai dažniausiai žiūri ir vertina neigiamai tokius žmones. Vien tai, kad pertraukos nuo darbo metu papildomai tobulėsite, galbūt atliksite specialiai atsakingas užduotis ir panašiai – įrodysite, kad esate aktyvus žmogus, kuris mieliau kažką daro nei tingiai sėdi ant lovos.

Nereikia bijoti jeigu praradus vieną darbą nepavyksta greitai rasti kito. Svarbiausia nesėdėti vietoje ir ką nors daryti. Tokiu atveju svajonių darbas pats Jus susiras.