Populiariausių grindų dangų apžvalga – jų pliusai bei minusai

Projektuojant ar remontuojant gyvenamąją erdvę, grindų dangos pasirinkimas turės didelę įtaką bendram estetiniam vaizdui, komfortui ir net patalpų funkcionalumui. Kadangi rinktis reikia iš tikrai gausaus variantų skaičiaus, gali kilti sunkumų ir dvejonių dėl to, ką rinktis būtų geriausia. Šiame straipsnyje apžvelgsime pačius populiariausius grindų dangos variantus Lietuvoje. Apžvelgsime, kuo geras kilimas, kodėl medinė danga reikalauja daugiau priežiūros ir ne tik.

Kiliminė danga

Kiliminė danga yra populiarus pasirinkimas, siekiantiems komforto, šilumos ir triukšmo sumažinimo. Minkštas, švelnus paviršius suteikia jaukumo po kojomis ir gali būti ypač patrauklus miegamuosiuose ir svetainėse. Tiesa, ilgo plauko kilimus sunkoka valyti, jie renka dulkes, tačiau ypač daugiaaukščiuose pastatuose be jų išsiversti sunku.

Privalumai:

·   Po kojomis bus patogu ir šilta;

·   Galima įsigyti įvairių spalvų, raštų ir tekstūrų kilimus;

·   Mažina triukšmą;

·   Gali būti itin prabangi.

Trūkumai:

·   Nebus lengva valyti, reikalauja dažnos priežiūros;

·   Renka alergenus ir plaukus;

·   Stokoja patvarumo, lyginant su kai kuriomis kitomis dangomis.

Kietmedžio grindys

Kietmedžio grindys – tai klasikinis, laikui nepavaldaus grožio kupinas variantas, suteiksiantis šilumą ir natūralų grožį bet kuriai erdvei. Ąžuolas, klevas, vyšnia, riešutas – keletas kietmedžio pavyzdžių. Dėl prabangios, natūralios išvaizdos bei ilgaamžiškumo, kietmedžio grindys yra populiarus pasirinkimas gyvenamosioms patalpoms, koridoriams (kur intensyviai vaikštoma) ir miegamiesiems.

Privalumai:

·   Puikiai atrodo ir net gali padidinti jūsų namų vertę;

·   Jei tinkamai prižiūrima, ši grindų danga tarnauja ilgai;

·   Gali būti atnaujinami, perlakuojant, alyvuojant.

Trūkumai:

·   Paviršius gali braižytis;

·   Drėgmė skatina deformacijas ir linkius;

·   Gerokai didesnė kaina už pigesnes alternatyvas.

Laminatas

Laminuotos grindys – daugelio mėgstama, universali ir ekonomiška danga, kurią daug kas renkasi kaip pigesnį pakaitalą išskirtiniam kietmedžiui.

Laminatas dažniausiai būna pagamintas iš suslėgtų medienos plaušų plokštės sluoksnių, padengtų didelės raiškos medienos, akmens ar plytelių plėvele. Toks apdirbimas sukuria puikią estetiką už prieinamą kainą.

Privalumai:

·   Nebrangu ir paprasta įrengti;

·   Pakankamai aukštas atsparumas įbrėžimams, įlenkimams ir dėmėms;

·   Galima rinktis iš įvairių stilių bei apdailų.

Trūkumai:

·   Mažiau patvarus nei kietmedis ir gali greičiau susidėvėti;

·   Ganėtinai prastai reaguoja į drėgmę;

·   Negalima atnaujinti.

Plytelės

Labai daug grindų dangos tipų turi apribojimų, kai kalba pasisuka apie santykį su drėgmę. Ypatingai jos bijo mediena, kuri prasiskverbia po paviršiumi ir paskatina deformacijas. Dėl to virtuvėse, vonios kambariuose, baseinų patalpose ar net praėjimuose iš lauko galima dažnai rasti plyteles.

Keraminės, porcelianinės ir natūralaus akmens plytelės gali pasižymėti labai skirtinga estetika. Su jomis lengva sukurti prabangų bei jaukų įspūdį. Plytelių grindų dangos variantai leidžia padaryti tiek šiuolaikiškai, tiek visiškai klasiškai atrodantį interjerą.

Privalumai:

·   Labai didelis atsparumas vandeniui ir lengvas valymas;

·   Patvari ir ilgaamžė danga;

·   Galimi įvairūs stiliai, spalvos ir medžiagos.

Trūkumai:

·   Po kojomis visada bus šaltoka ir kieta;

·   Jeigu grindys sušlaps, jos taps slidžios;

·   Įrengimas gali būti sudėtingesnis nei kitų grindų dangų, o kaina – taip pat didesnė.

Vinilas

Vinilinės grindys yra praktiškas ir nebrangus pasirinkimas norintiems maksimalaus praktiškumo už patrauklią kainą. Paprastai specialistai vinilą rekomenduoja kloti erdvėse, kuriose vyksta didelis judėjimas arba ten, kur yra daug drėgmės, pavyzdžiui, virtuvėse, vonios kambariuose ir panašiose lokacijose.

Iš sintetinių medžiagų derinio pagamintas vinilas gali imituoti medienos, plytelių ar kitų medžiagų išvaizdą. Vinilo grindys itin populiarios urban tipo lokacijose Vakarų pasaulyje.

Privalumai:

·   Nebrangu ir paprasta pakloti;

·   Vinilas yra atsparus vandeniui ir nereikalauja daug priežiūros;

·   Malonu jausti po kojomis ir nebloga izoliacija;

Trūkumai:

·   Ne itin tvarus pasirinkimas, palyginus su kai kuriomis kitomis grindų dangos medžiagomis

·   Jautru įlenkimams ir įbrėžimams;

·   Veikiamas saulės spindulių vinilas gali išblukti arba pakeisti spalvą.

Apibendrinimas

Kiekviena iš mūsų įvardintų populiarių medžiagų turi savitų privalumų ir trūkumų. Tai lemia, kad pasirinkimas priklausys nuo asmeninių pageidavimų ir lūkesčių praktiškumui, estetikai. Įvertinę savo poreikius, biudžetą ir dizaino rėmus, galite pasirinkti tinkamą grindų dangos medžiagą savo namams.

Norėdami išsamiau susipažinti su įvairiomis galimybėmis, apsilankykite tokią produkciją siūlančioje internetinėje bei fizinėje parduotuvėje arba pasikonsultuokite su interjero dizaino ar grindų dangos specialistu.