Sunkvežimių vairuotojų darbo ypatumai

Sunkvežimių vairuotojų darbas iš tiesų sudėtingas bei labai atsakingas, reikalinga ypatinga atida kelyje, gebėjimas puikiai planuoti laiką, o taip pat – būtina ir puiki fizinės bei emocinės sveikatos būklė. Tad, kviečiame sužinoti daugiau apie šio darbo ypatumus.


Kalbant apie sunkvežimių vairuotojų darbo ypatumus, savaime suprantama, vienu aktualiausių klausimų išlieka vairavimo trukmė. Svarbu žinoti, kad vairavimo laikas negali būti ilgesnis nei 9 valandos, tačiau 2 kartus per savaitę, gali būti vairuojama iki 10 valandų. Taip pat svarbu paminėti, kad vienos savaitės vairavimo trukmė negali būti didesnė nei 56 valandos, tačiau, jei vairuojama 2 savaites iš eilės, tai, tokiu atveju, bendra abiejų savaičių vairavimo trukmė, negali būti didesnė nei 90 valandų.


Atsakant į klausimą, koks yra vairuotojų darbo ir poilsio laikas, taip pat svarbu akcentuoti, jog kasdienis poilsis turi būti ne trumpesnis, kaip 11 valandų per parą. Na, o kassavaitinis poilsis turi būti ne trumpesnis, kaip 45 valandos.


Tačiau ne tik darbo ir poilsio laiko ypatumai kelių transporte turėtų būti aktualūs: svarbu akcentuoti ir tai, kad šį darbą dirbantys žmonės turi priimti tinkamus sprendimus, kad išlaikytų puikią savo sveikatą. Kaip žinia, šis darbas – sėdimas, o ilgos sėdėjimo valandos nėra itin naudingos jūsų sveikatai. Būtent sėdimas darbas tampa ne tik vienu iš veiksnių, lemiančių nutukimą, bet ir taip pat – gali padidinti tam tikrų negalavimų tikimybę, ar nugaros, kaklo, pečių srities skausmo tikimybę. Tad, šį darbą dirbantiems žmonėms labai svarbu efektyviai išnaudoti laisvą laiką – pasivaikščioti, atlikti fizinius pratimus. Taip sumažinsite raumenų įtampą, be to, jausitės kur kas energingesni ir žvalesni.


Norite sužinoti daugiau? Užsukite į http://logistikai.lt/.