Kodėl verta pradėti megzti?

mezgimo siūlai

Mezgimas daugiausia siejamas su mūsų močiučių laisvalaikio praleidimo būdu (ypač šaltuoju metų laiku). Tačiau šiandien tai kone vienas populiariausių ir labiausiai atpalaiduojančių pomėgių. Galvojate, kad ši veikla visiškai ne jums? Galbūt nustebsite, nes yra bent 5 priežastys, kodėl turėtumėte pradėti megzti. Įdomu? Štai tos priežastys.

Viskas, ko jums reikia, yra virbalai ir siūlai

Vienas iš sunkiausių dalykų, su kuriais reikia susitvarkyti psichologiškai, kai kalbama apie aistras, yra jų kaina. Dažnai turime nustoti daryti tai, kas mums patinka vien dėl mūsų finansinės situacijos. Čia to nebus, nes kai mezgame, tereikia mezgimo virbalų ir siūlų. Tai nėra labai brangios priemonės ir, jei siūlai greitai baigiasi, virbalai gali būti nekeičiami metų metus, žinoma, jei norime megzti visą laiką panašaus tipo rankdarbius. 

Galime megzti bet kur

Vargu ar koks pomėgis nereikalauja konkrečios erdvės, o mezgimu galime užsiimti bet kur tiesiogine to žodžio prasme. Kambaryje, terasoje, parke – tikrai kur tik norime, nes bet kuri vieta tiks pailsėti, kuriant kažką naujo ir unikalaus su dviem (ar keturiais) virbalais ir siūlu.

Galimas neribotas ,,pradėjimas iš naujo”

Kartais klystame, ypač pradžioje. Šis pomėgis išskirtinis tuo, kad tai, ką galbūt sugadinome, nenueina perniek. Mes galime klysti be galo, nes kiekvieną kartą, kai mums nepavyksta, galime išardyti ir pradėti iš naujo, taip nepatiriant jokių nuostolių (galbūt tik laiko). Tikrai didelis privalumas – materialinių resursų neiššvaistymas. Siūlai kojinėms gali būti vis tie patys, kol numegsite tobulą kojinių porą be klaidų.

Atsipalaidavimas

Mokslininkai įrodė, kad visiškai atsidavus vienai veiklai, susitelkiant tik į ją, mūsų protas pailsi ir atsipalaiduoja. Mus atpalaiduoja ne serialų žiūrėjimas, kuriame turime susikoncentruoti į istoriją, o susitelkimas į vieną dalyką, pavyzdžiui, mezgimą. Mezgimo metu mes nuklystame mintimis toli toli, pamirštame kasdienius rūpesčius ir visiškai atgaiviname savo kūną, ypač protą.

Galimybė plėsti draugų ratą

Kitas dalykas, žinoma, nauji žmonės, kuriuos mezgimas žavi lygiai taip pat kaip ir jus. Nėra nieko smagiau, kaip dalintis savo aistra su bendraminčiais.