Striukė versus paltas: ką pasirinkti, kad būtų šilta ir patogu?

Su rudenį krintančiais medžių lapais neišvengiamai ateina ir žvarbūs vėjai, nemalonus lietus bei žema temperatūra, todėl imate sukti galvą, kaip šiais metais saugositės nuo visų šių nemalonių pojūčių rudeniniame lauke? Dažna kiekvienos moters dilema yra: tai striukė ar vis tik paltas? 

Striukė ar paltas? Kokį drabužį rinktis rudens-žiemos sezonui?

Idealiausias rudens-žiemos sezono garderobo vaizdas yra kai savo spintoje galite rasti ir paltą, ir striukę. Paprastai drabužius skirstome į kasdienius ir oficialius ar proginius, todėl ir spintoje dažnai vyrauja dvi rūbų stovyklos. Striukė ir paltas idealiai atspindi šias dvi pagrindines stovyklas. 

Dažnai būna sunku nusipirkti gražų, patogų palto ar striukės modelį, kuris puikiai tiks bet kokioje situacijoje – vakarinėje išvykoje į miestą, pakeliui į darbą ar elegantiškos vakarienės metu. Rudeniški orai kartais būna labai permainingi ir apgaulingi, o ir ne kiekvienas viršutinis drabužis bus vienodai patogus vėsų rytą, šiltą rudens popietę ar lietingą, vėjuotą dieną. Todėl idealus variantas – lengvesnė striukė vasaros pabaigai ir rudens pradžiai, lietpaltis, pūkinė striukė nuo vėlyvųjų lapkričio šalnų bei moteriškas paltas, puikiai tinkantis saulėtesnėms dienoms ir elegantiškesnėms progoms. Tačiau jei neturite galimybės turėti visko iškart – tenka rinktis universaliausią sprendimą.

Svarstydamos, įsigyti striukę ar paltą, pagalvokite, ko jums reikia labiau ir kas jau yra jūsų spintoje. Ieškote patogaus, greitai užsivelkamo palto, kuris leistų patogiai skubėti į darbą net šalčiausią dieną? Tokiu atveju verta apsvarstyti galimybę įsigyti nuo šalčio efektyviausiai saugančią pūkinę striukę, kuri puikiai dera prie miesto stiliaus. Garderobe jau yra šilta, pūkinė striukė žiemai, bet rudeniui su ja per karšta? Siūlome dygsniuotą paltą. O gal norite atrodyti elegantiškai? Tokioje situacijoje paltas moterims turėtų būti ilgesnio kirpimo klasikinis modelis, kuris neapvils nei vienoje situacijoje (na, gal tik žygyje gamtoje). 

Renkantis paltą, geriausia rinktis kiek laisvesnį modelį – tai leis aprangą priderinti prie oro, nes šaltesnėmis dienomis po apačia galėsite pasipuošti storesniais megztiniais ar švarkais. 

Gera mintis turėti spintoje ir ilgą striukę (pvz., siekiančią iki kelių): ji geriau apsaugos jūsų nugarą nuo žvarbaus šalčio ir po ja galėsite dėvėti tiesiog marškinius.

Tobula striukė rudens pabaigai?

Geriausia spintoje turėti bent dvi striukes, kurios skirsis savo stiliumi.

Šiltesnėms ir be vėjo dienoms jums užteks paprastos striukės, kuri bus trumpo arba vidutinio ilgio. Svarbiausia, pasirinkti tinkamą dydį, kuris nevaržytų jūsų judesių, o jei šiek tiek ir atvėstų, kad būtų vietos po ja vilkėti šiltesnį megztinį. Tokia striukė puikiai tiks į darbą, į parduotuvę ar trumpiems pasivaikščiojimams mieste.

Ilgesniems pasivaikščiojimams lauke ir kitai aktyviai veiklai rekomenduojame turėti sportinio tipo striukę, kuri bus atspari vėjui bei drėgmei. Tokios striukės gali būti tiek trumpos, tiek šiek tiek ilgesnio kirpimo. Geriausia, kad tokias striukė būtų su gobtuvu, nes viena iš rudens ypatybių – tai drėgmė ir lietus. 
Jei spintoje turite ribotą kiekį vietos, vis tiek turėtumėte atsižvelgti į tai, jog joje turite rasti vietos bent dvejoms skirtingo tipo striukėms ir bent vienam paltukui. Striukes galite įsigyti čia: https://membershop.lt/c/moterims/drabuziai/striukes.