Patarimai, kaip išrinkti dviratį vaikui

Važinėjimas dviračiu yra puikus užsiėmimas, tinkantis bet kokio amžiaus vaikams. Pradėti važinėti dviračiu niekada nėra per anksti ar per vėlu, tačiau kuo anksčiau vaiką pradėsite prie to pratinti, tuo komfortiškiau jis jausis ant dviračio bei tuo greičiau jis išmoks važiuoti dviem ratais. Kaip bebūtų, dviračių asortimentas yra be galo platus, todėl išrinkti tinkamiausią šią transporto priemonę savo vaikui gali būti kiek sudėtinga. Tad, kad visas šis procesas būtų bent kiek lengvesnis, šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, leisiančių dviratį vaikui išrinkti kiek greičiau. 

Balansinis dviratis

Balansinis dviratis yra puikus pasirinkimas pradžiai. Dviejų – penkerių metų vaikams jis yra idealus, kadangi padeda priprasti prie dviračio, pagerina koordinaciją bei išmoko išlaikyti balansą. Balansiniai dviratukai neturi pedalų, tad vaikas važiuoja pasispirdamas kojomis į priekį. Priklausomai nuo jūsų norų ir poreikių, šiuos dviratukus galite rasti pagamintus iš medžio, aliuminio ar plieno. Dažniausiai šios transporto priemonės turi reguliuojamo aukščio sėdynę ir vairą, kas leidžia jį pritaikyti, augant vaikui. Balansinio dviračio plačios padangos užtikrina gerą sukibimą su danga bei stabilumą, o juo važiuodamas vaikas, didelį dėmesį sutelkia būtent į balansavimą, todėl galite nepergyventi, jog važiuodami tokiu dviračiu vaikai daug kris. 

Triratukas

Kaip bebūtų, kai kurie tėveliai vietoje balansinio dviračio renkasi triratuką. Iš tiesų dviratukai – triratukai taip pat gali būti geras sprendimas, o juo rekomenduojama važiuoti vaikams nuo 2 – 3 metų, tačiau tai itin priklauso nuo to, koks yra vaiko išsivystymo lygis. Šio dviračio nauda vaikui yra išties didelė – važiuodamas juo, jis lavina ir stiprina savo kojų raumenis, gerina pusiausvyrą, koordinaciją ir reakcijos laiką. Kaip bebūtų, priešingai nei balansiniai dviratukai, triračiai yra kiek mažiau manevringi, tačiau jie padės išmokti taisyklingo pedalų mynimo ir pasiruošti įprastam dviračiui. 

Pagalbiniai ratukai

Dar vienas būdas, kaip pripratinti vaiką prie važinėjimo dviračiu – pagalbiniai ratukai. Jų aukštis gali būti reguliuojamas – kuo aukščiau jie pakeliami, tuo labiau vaikas turi stengtis palaikyti balansą. Negana to, dviratis su pagalbiniais ratukais yra labai universalus, kadangi pajutus, jog vaikas jau gali išlaikyti balansą bei turi gerą koordinaciją, ratukai gali būti tiesiog nuimami ir jis tampa įprastu dviračiu. Kaip bebūtų, pagalbiniai ratukai neretai sulaukia ir kritikos. Taip yra todėl, nes minant tokį dviratį yra pasikreipiama į vieną pusę dėl netolygios dviračio pozicijos. Visa tai gali daryti neigiamą įtaką vaiko nugaros laikysenai, tad renkantis pagalbinius ratukus gerai apgalvokite, ar tikrai verta rizikuoti. Galbūt geriau įsigyti vaikams labiau pritaikytą balansinį dviratuką ar triratuką?

Įprastas dviratis

Kuomet vaikui sukanka 5 – 6 metai, laikoma, jog tai yra pats laikas jam pereiti prie įprasto dviračio. Žinoma, amžius gali varijuoti, tai labai priklauso nuo vaiko vystymosi greičio bei brandos. Renkantis įprastą dviratį, geriausia, jog tai darytumėte kartu su vaiku – kas tiks vienam šešiamečiui, nebūtinai tiks ir kitam, nes dviračio dydį reikėtų parinkti pagal vaiko ūgį. Taip pat rinkdamiesi dviratį fizinėje parduotuvėje, vaikas galės išbandyti jį bei pasakyti, ar jam yra patogu suimti vairą, minti pedalus bei ant jo sėdėti. Turėkite omenyje, jog vaikas turėtų suimti vairą pilnai neištiesdamas rankų, geriausia, jei rankos yra šiek tiek sulenktos per alkūnes. Taip būsite užtikrinti, jog jis galės lengvai vairuoti, manevruoti bei, kai reikia, nuspausti rankinius stabdžius. Na, o jei ruošiatės pirkti internetu, išmatuokite vaiko vidinės siūlės ilgį, kad įsitikintumėte, jog vaikui bus patogu ant dviračio atsisėsti ir nuo jo nulipti. 

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir padės lengviau išrinkti tinkamą dviratį savo vaikui. Jei galimybės leidžia, nusiveskite atžalą į fizinę dviračių parduotuvę, kad galėtumėte suprasti, kokio tipo dviratis jam yra patogiausias. Vėliau, žinodami jo tipą, aukštį ir tam tikras papildomas savybes, galėsite jį užsisakyti ir internetu, įprastai kur kas geresne kaina.