Dalinė darbuotojų paieška ir atranka – kandidatų paieškos būdas taupantiems laiką

Darbuotojų paieška ir atranka yra gana sudėtingas, nemažai žinių ir laiko sąnaudų reikalaujantis procesas. Ne visi darbdaviai turi galimybę dalyvauti visuose kandidatų paieškos ir atrankos etapuose, todėl vis dažniau pasinaudoja dalinės darbuotojų paieškos ir atrankos paslauga.

Dalinė darbuotojų paieška ir atranka. Kas tai?

Dalinė darbuotojų paieška ir atranka – tai naujų darbuotojų paieškos ir atrankos būdas, leidžiantis įmonei taupyti laiką ir kitus resursus ieškant jų kriterijus atitinkančių darbuotojų. Šioje paslaugoje yra įgyvendinami ne visi, o tik pasirinkti paieškos ir atrankos etapai. Specialistų teigimu, dalinė naujų darbuotojų paieška ir atranka yra pats paprasčiausiais būdas, kurį verta rinktis tiems, kurie nori greitai ir, palyginus, nedidelėmis sąnaudomis rasti bei atsirinkti populiariausių specialybių specialistus. Daugiau informacijos apie dalinę darbuotojų paiešką ir atranką rasite, sekdami šią nuorodą: https://emplonet.lt/klientams/daline-atranka/.

Dalinės darbuotojų paieškos ir atrankos etapai

Darbuotojų paieška ir atranka yra vykdoma etapais, ir renkantis dalinės atrankos paslaugą, galima pasirinkti, kokiuose etapuose norite įtraukti išorinį personalo partnerį. Pirmojo etapo metu yra išsamiai išanalizuojami konkrečios įmonės poreikiai, susiję su potencialiais darbuotojais. Kiekviena įmonė yra išskirtinė, todėl ir lūkesčiai, susiję su būsimais darbuotojais, skiriasi. Šio etapo metu yra kruopščiai išsiaiškinama, kokius reikalavimus būsimas darbdavys kelia potencialiems darniai veikiančios komandos nariams, ir kokių kompetencijų iš kandidatų tikimasi.

Antrasis dalinės darbuotojų paieškos ir atrankos etapas – tai profesionalaus darbo skelbimo paruošimas. Paruošti gerą darbo skelbimą nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, todėl tai – laikui imlus darbas. Tinkamai paruoštas darbo skelbimas turi aiškią struktūrą, tačiau neapsiriboja pareigų aprašu, o padeda patraukti tikslinės auditorijos dėmesį, atskleidžia pozicijos vertes.

Trečiasis etapas – tai darbo skelbimo sklaid. Net ir tobulai parengtas darbo skelbimas neatneš laukiamų rezultatų, jeigu jo sklaida socialinėje medijoje, darbo paieškos portaluose ir kt. bus netinkama. Daug metų darbuotojų paieškos ir atrankos srityje dirbantys ekspertai pabrėžia, kad tai, ar darbo skelbimas pasieks kandidatus, geriausiai atitinkančius įmonės lūkesčius, priklauso nuo, kada bus publikuojamas darbo skelbimas, kokie jo platinimo kanalai bus pasirinkti ir daugelio kitų dalykų. Pažymėtina, kad esant poreikiui padidinti tikslinės auditorijos pasiekiamumą, gali būti panaudojama ir darbo skelbimo reklama socialiniuose tinkluose.

Visų gautų gyvenimo aprašymų peržiūra ir atranka yra ketvirtasis dalinės darbuotojų paieškos ir atrankos etapas. Niekam nėra paslaptis, kad siųsdami gyvenimo aprašymus potencialiems darbdaviams, žmonės dažnai tiesiog „bando laimę“, todėl šio etapo metu yra peržiūrimi visi gauti gyvenimo aprašymai bei atmetami tie, kurie netenkina pagrindinių reikalavimų, keliamų darbo pozicijai.

Penktasis etapas – tai įmonės reikalavimus atitinkančių gyvenimo aprašymų su trumpais komentarais pateikimas įmonei.

Esant poreikiui, dalinės personalo paieškos ir atrankos metu darbuotojų paiešką atliekanti įmonė gali telefonu susisiekti su kandidatais ir patikrinti, ar kandidatai tikrai atitinka keliamus kriterijus. Darbuotojų paiešką atliekanti įmonė taip pat gali susisiekti ir su pasyviais kandidatais.