Kaip išmokti medituoti?

Kaip išmokti medituoti

Teoriškai mes visi žinome, kas tai yra – reikia išvalyti visas mintis galvoje, pasiduoti akimirkos tėkmei, taisyklingai kvėpuoti…Ar bandėte? Yra daug variantų, tačiau kartais jie atrodo pernelyg sudėtingi tiems, kurie niekada to nedarė. Mes siūlome vieną iš paprasčiausių būdų įkąsti pradedantiesiems ir pradėti medituoti. Norint išmokti medituoti, reikia… tik meditacijos. Neskaitykite apie meditaciją, nežiūrėkite video kursų, neleiskite pinigų brangiems seminarams, nelaukite, kol magijos meistras jus to išmokys. Jei jums pasakys, kad tai sudėtinga technologija, netikėkite. Viskas paprasta, per dieną reikia tik 15-20 minučių.

Pradžia nesunki ir įdomi, reikia tik noro

Pradėkite po dviejų minučių. Visų pirma, tai padės išvengti išsisukinėjimų, jei neturite laiko, esate pavargę arba pradedate kitą savaitę. Kai meditacija taps tokia pat dienos dalimi kaip rytinis dušas, galėsite šiek tiek pratęsti jo laiką. Po kelių savaičių šios 20 minučių jums nebus problemų. Geriausia maksimalią koncentraciją pasiekti iškart po pabudimo arba naktį. Stenkitės meditaciją įdėti šalia ritualų, kurie yra pastovūs visą dieną, pavyzdžiui, prieš geriant kavą ryte ar skaitant knygą vakare. Tegul tai būna ramybės lašas jūsų chaotiškame gyvenime. Raskite kampą, kuriame jausitės patogiai. Jei įmanoma, sukurkite savo namuose vietą, susijusią su ramybe ir atsipalaidavimu. Net ir ateityje, kai meditacija taps jūsų kasdienio gyvenimo dalimi, galėsite medituoti bet kada ir bet kur: tikrai geriau rikiuotis miesto eisme, nei jaustis nervingai dėl lėto eismo ar nebaigtų dalykų.

Naujoko klaida – netaisyklinga laikysena

Jei niekada nepraktikavote jogos ir jaučiatės labai blogai? Atsisakykite lotoso pozos. Meditacijos laikysena neturėtų sukelti diskomforto ar skausmo. Atsisėskite dėl patogumo. Galite sėdėti ant kėdės krašto arba nugara gali atsiremti į sieną ir ištiesti kojas. Venkite tik vienos pozos – gulėti, nes atsipalaidavę galite lengvai užmigti. Meditacija yra „čia ir dabar“, rimta praktika, todėl persistengti neverta. Turite gerai pailsėti, antraip vos užmerkę akis imsite užmigti, o blaškančios mintys greičiau kris į galvą. Vakare neverta medituoti iš karto grįžus namo iš darbo, grįžus iš sporto salės ar po geros vakarienės. Kvėpavimas – pats natūraliausias procesas, tačiau jam neskiriame pakankamai dėmesio. Pradėkite nuo kvėpavimo stebėjimo: kaip įkvepiamas oras lėtai per nosį slenka į jūsų plaučius, juos pripildo, pakelia diafragmą, kaip išsipučia pilvas. Įsivaizduokite, kaip prisipildote gyvybinės energijos. Sutelkite dėmesį į nedidelį kūno plotelį, pavyzdžiui, į viršugalvį ir stebėkite savo pojūčius. Gal po kurio laiko pajusite lengvą dilgčiojimą ar šilumą, tai reiškia, kad esate teisingame kelyje, kad pradedate tikrai giliai atsipalaiduoti ir atsiribojate nuo jus supančio chaoso.

Pirmoji kliūtis pradėti meditaciją yra nenutrūkstamas minčių srautas: praeities fragmentai, ateities planai, nerimas, begalinė savigarba

Nekaltink savęs, normalu turėti idėjų! Jeigu jau mokomės naujų dalykų, turime teisę klysti ir „atsitraukti“. Norėdami sustabdyti minčių srautą, įsivaizduokite, kad esate išorinis stebėtojas, todėl nesmerkite jų, o tiesiog užfiksuokite. Anksčiau ar vėliau protas sprogs. Kelis kartus įkvėpkite ir iškvėpkite, stenkitės daugiau dėmesio skirti kūno pojūčiams. Ir būtinai pagirkite save už menkiausią pasiekimą.Po meditacijos neskubėkite atsimerkti. Pajuskite visa apimančią meilę, mintyse ją dovanokite savo artimiesiems, kolegoms, kaimynams ir konkurentams, linkėkite jiems laimės. Pagalvokite, kam jūs jaučiatės dėkingi – sąrašas bus ilgesnis, nei manote… Pamatysite, kaip visą dieną po to jausitės puikiai, nes meditacija – tai ne bėgimas nuo kasdienybės, o būdas joje gyventi su džiaugsmu.