„Žalgirio“ sezono startas – vienas blogiausių klubo istorijoje

Kauno „Žalgirio“ ekipa išgyvena ne pačius geriausius laikus ir sezoną Eurolygoje pradėjo šešiais pralaimėjimais iš eilės.

Tai yra spartus judėjimas blogiausio starto Eurolygoje klubo istorijoje link. Blogiau „Žalgiris“ sezoną yra pradėjęs tik 2008-2009 metų sezoną, kai jį pradėjo septyniais pralaimėjimais iš eilės.

„Žalgirio“ laukia nelengvas iššūkis norint išvengti blogiausio starto per komandos istoriją stipriausiame senojo žemyno klubiniame turnyre, mat septintajame ture Lietuvos krepšinio lygos daugkartinių čempionų laukia ne kas kitas, o Eurolygos čempionė – Stambulo „Anadolu Efes“.

Komanda, kurią veda tikra Eurolygos žvaigždė Shane‘as Larkinas, į NBA turėjęs išvykti bet nutaręs likti Turkijoje buvęs žalgirietis Vasilje Micičius bei NBA patirties turintis Rodrigue‘as Beauboisas.

Tiesa, pats Stambulo klubas sezono nepradėjo geriausia nata ir po 6 turų yra vos vienu laipteliu aukščiau negu „Žalgiris“. „Anadolu Efes“ per pirmąsias šešerias rungtynes laimėjo vos kartą ir rikiuojasi 17-oje vietoje bei lenkia tik Kauno „Žalgirį“, kuris yra vienintelis dar neiškovojęs pergalės Eurolygoje.

Dėl „Anadolu Efes“ sunerimti neverta, nes ir praėjusiame sezone, kai jie tapo Eurolygos čempionais, po 17 turų jie buvo antroje turnyrinės lentelės pusėje. Net neabejojama, jog „Anadolu Efes“ šaus į viršų ir šį sezoną.

Štai dėl „Žalgirio“ sunerimti tikrai yra verta. Vos po dviejų pralaimėjimų vyriausiąjį trenerį Martiną Schillerį atleidęs „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas, į jo vietą pastatė slovėną Jure Zdovcą. Vis dėlto, naujasis komandos strategas Lietuvos čempionų tarptautiniame fronte taip į pergalę dar ir neatvedė.

Tiesa, J. Zdovcui tenka dirbti ne pilnos sudėties. Ilgam iš rikiuotės yra iškritęs vienas komandos lyderių Joffrey Lauvergne, traumų buvo kamuojamas tiek Emmanuelis Mudiay, tiek Janis Strelniekis, ne geriausios formos vis dar yra po traumos atsigavęs Mantas Kalnietis, iš rikiuotės buvo iškritęs ir komandos kapitonas Paulius Jankūnas, o paskutinį mūšį Eurolygoje dėl klaidingo COVID-19 testo praleido ir Tyleris Cavannaugh.

Net ir su tokiomis netektimis „Žalgirio“ žaidime galima įžvelgti progresą. Eurolyga gyvai kiekvieną savaitę parodo, jog „Žalgiris“ kaip riekiant yra pagerinęs savo gynybą, žaidėjai kovoja dėl kiekvieno kamuolio ir nors komandinė gynyba sustiprėjo, žalgiriečiai yra baudžiami tik dėl individualios gynybos.

Puolime taip pat galima įžvelgti pliusų: Artūro Milaknio tritaškių lietus. Snaiperis gauna kur kas daugiau progų išsimesti laisvus metimus ir tokiu būdu baudžia varžovus. Vis dėlto, daugiau pliusų sistemoje įžvelgti yra sunku. Nutrūkus „Žalgirio“ deriniui kauniečiai nebeturi plano B, visas puolimas sustoja, o stipraus individualiai žaidėjo neturintiems Lietuvos čempionams yra velniškai sudėtinga kažką sukurti iš statiško puolimo.

Silpnai Eurolygos fone atrodančio „Žalgirio“ laukia rimti mūšiai: Eurolygos čempionė Stambulo „Anadolu Efes“, jau dvi pergales iškovojusi Berlyno ALBA, karališkasis Ispanijos klubas Madrido „Real“, Atėnų „Panathinaikos“, Stambulo „Fenerbahče“ ir galiausiai paskutinis lapkričio mėnesio mūšis bus su Šarūno Jasikevičiaus treniruojama ir Roko Jokubaičio atstovaujama „Barcelona“.

Tai kiek visgi prireiks bandymų, kol „Žalgiris“ įsirašys pirmąją pergalę Eurolygoje? O gal tai bus jau prieš Eurolygos čempionę, ar namuose priimant ALBA ekipą iš kurios į kauną atvyko Tyleris Cavannaugh bei Nielsas Giffey?