Terasa ant stogo. Naujovė ar žmonių patikrintas būdas, užtikrinantis gerą poilsį?

Įrengdami terasą, atsižvelkite ne tik į jos grindis, bet ir į stogą. Bendras namo stogas ir terasa paprastai laikomi geriausiu variantu, štai „B plane“ yra tik tentas, kai namo savininkas turi sumontuoti stogą kitais būdais, nereikia galvoti apie terasą, iš anksto. Tačiau, pasak architekto, tentai neapgalvotiems statybininkams ne visada yra atsarginis variantas.

Riboja stogo nuolydis

Kai kuriais atvejais tiesiog neįmanoma sumontuoti vieno namo ir terasos stogo. Vienas tokių atvejų yra dviejų aukštų namas. Nesvarbu, ar tai vieno aukšto, ar dviejų aukštų namas, galbūt neturėsite bendro stogo su terasa. Dviašmenio namo stogas dažniausiai būna su nuolydžiu, o įrengti terasą su bendru namo stogu beveik neįmanoma, nes nuolydis paprastai būna labai kietas. Be to, jis turėtų būti pridėtas. Jei namo stogo nuolydis yra nedidelis, įrengiant bendrą namo ir terasos stogą, terasos aukštis nebus pakankamai didelis.

Be jokios abejonės, jei dviejų aukštų namo stogas vienšlaitis, taip pat vargiai tikėtina, kad pavyks įrengti estetiškai patrauklią terasą su pereinančiu stogu. Taigi dviejų aukštų namo terasa gali būti uždengta arba atskiru stogu, arba markize.

Vilioja mažesnė kaina

Sulankstytos ar suvyniotos markizės savininkams leidžiama ne tik pasirinkti, ar jiems reikia saulės šviesos, bet ir yra daug pigesnės nei įrengti stogą. Norėdami sumontuoti terasos medienos stogą, tvirtinimo detales ir stogo dangas bei patį darbą, reikia daugybės medžiagų. Tuo pačiu metu tentai yra pigesnis ir greitesnis pasirinkimas. Žinoma, kiekvienas gali rinktis, kas jam geriau ir patogiau, tačiau kainos atžvilgiu tai yra daug pigesnis variantas, dėl to daugybė žmonių ir renkasi tokį variantą.

Tačiau estetiniu požiūriu tvirtas namo stogas taip pat turi neginčijamų pranašumų: jam nereikia sulankstyti, sulankstyti ar kitaip prižiūrėti, jis yra geriau apsaugotas nuo lietaus, o estetiniu požiūriu jis yra darnesnis. Kai projektuojant namą atsižvelgiama į visus sprendimus, įskaitant terasos stogą, namas atrodo vientisesnis ir detalės geriau integruotos. Be to, jei iš anksto apsvarstysite terasos stogą, jį montuokite nuo pat pradžių yra geriau nei bandyti vėliau. Montuoti yra lengviau, ypač jei kalbame ne apie tentus, o apie medines konstrukcijas.

Kur galima rasti terasas ant stogo

Terasa ant stogo skamba kaip naujovė, tačiau tai itin pamėgtas statinys žmonių, kurie gyvena daugiabučiuose. Terasa ant stogo tik iš pirmo žvilgsnio skamba kaip prašmatnus ir prabangus dalykas, reikalaujantis daug priežiūros. Kokybiškai įrengta terasa ant garažo stogo ar daugiabučio gali tapti mėgstamiausia jūsų laisvalaikio leidimo ir kaimynų susitikimo vieta. Tokia terasa galima džiaugtis kiekvieną dieną, taip pat ji ir vietos neužima, nes yra ant stogo.

Terasų įrengimą galite rasti čia: https://terasustatyba.lt/terasos-ant-stogo/. Mūsų pagrindinė veikla – kokybiškų ir ilgaamžių terasų statyba Vilniuje ir Vilniaus rajone. Nuolat įgyvendiname didelės apimties projektus ir įrengiame terasas prie restoranų, kavinių, viešbučių ar kitų verslų. Jau 7 metus sėkmingai vystome veiklą ir galime jums pasiūlyti bei įgyvendinti originalius ir praktiškus sprendimus! Mūsų specialistų komanda užtikrins, kad lauko terasos gamyba būtų greita ir sklandi. Klientui nereikia niekuo rūpintis: nei skaičiuoti, kiek ir kokių medžiagų reikės, nei ieškoti, kur jų įsigyti ar sukti galvą, ką daryti su likučiais. Jūsų terasos darymas yra mūsų atsakomybė nuo… iki – visus statymo darbus atliekame patys.