Ar rizikuojate pasiskolindami pinigų iš kitų?

Ką reikia žinoti parduodant namą?

Dažnas iš mūsų kažkada gyvenime yra pasiskolinęs šiek tiek pinigų. Ar tai būtų vos keli eurai kavai, kai pamiršote piniginę namuose, ar keli šimtai naujam kompiuteriui, kurių tuo metu neturėjote, tačiau daugelis žmonių vis tiek kažkiek pasiskolina. Kartais tokią paslaugą mums suteikia artimi draugai bei giminaičiai, kitais atvejais kreipiamės į bankus ir prašome paskolos. Tačiau visgi, kai kurie iš mūsų bent kartą yra susimąstę – kaip stipriai rizikuojame pasiskolindami pinigų iš kitų?

Prašydami pagalbos iš draugų ar giminių dažnai būname daug ramesni. Juk su jais galime tartis ir kalbėtis, paprašyti palaukti, galų gale, kažin ar artimieji mums skolina itin dideles sumas. Jeigu nepasirašoma jokia sutartis, kuria įsipareigojame pinigus grąžinti – vienintelis dalykas, kuriuo rizikuojame, tikriausiai yra prarasta draugystė ir nutraukti ryšiai. Kita vertus, jeigu patys esame tie, kurie skolinsime pinigus, greičiausiai reikėtų apgalvoti apie raštišką susitarimą – juk skolinant didesnę sumą, net ir itin patikimiems žmonėms, niekada negalime būti tikri, jog pinigus tikrai atgausime. Todėl – ar išties verta rizikuoti?

Kadangi artimieji retai mums skolina itin dideles sumas, o jos tikrai reikalingos norint įsigyti nuosavą būstą, naują automobilį ar panašias brangias prekes, šiose situacijose mums gali pagelbėti bankai. Visgi, prieš renkantis kuriame iš jų pasiimti paskolą, kiekvienas žmogus turėtų peržvelgti kuo daugiau pasiūlymų, pasidomėti palūkanomis bei kitais aspektais tam, jog surastume geriausią pasiūlymą, kuris patenkins mūsų norus. Visgi, skolindamiesi iš bankų šiek tiek rizikuojame – juk kada nors galime netekti darbo, o tokiu atveju, mūsų pajamos stipriai sumažėtų. Tačiau net ir tokiose situacijose visada yra išeitis – refinansavimas. Tai naujos paskolos paėmimas senajai grąžinti. Visgi, darant šį žingsnį taipogi reikėtų labai gerai apsvarstyti kurį banką pasirinkti. Atkreipkite dėmesį į palūkanas, be to, itin patogu, jeigu bankas siūlo galimybę pasinaudoti tam tikros trukmės kredito atostogomis – juk dėl kažkokių priežasčių kartais galime neturėti pakankamai santaupų, jog ir vėl pervestume reikalingą pinigų dalį. TF Bank refinansavimas yra puiki galimybė grąžinti jau turimas paskolas. Bendrovė ne tik siūlo itin nedideles palūkanas, tačiau ir teikia profesionalią nemokamą finansinę konsultaciją, neriboja refinansuojamų paskolų skaičiaus ir teikia galimybę pasiskolinti iki penkiolikos tūkstančių eurų. Be to, kaip ir minėjome anksčiau, jie suteikia mėnesio trukmės kredito atostogas kartą per sutarties laikotarpį, todėl tai išties patogus pasirinkimas, jeigu dėl tam tikrų priežasčių negalite pervesti sutartos įmokos.

Taigi, akivaizdu, jog skolindamiesi iš kitų visada šiek tiek rizikuojate. Pirmiausiai, turėtumėte būti sąžiningas prieš patį save ir apsvarstyti ar pasiskolintus pinigus išties sugebėsite grąžinti. Kita vertus, visada egzistuoja išties puikus pasiūlymas – paskolų refinansavimas, kuris pagelbės, jeigu kada nors itin pritrūktų pinigų. Bet kokiu atveju, būkite atsakingi, elkitės protingai ir sąžiningai grąžinkite visas skolas. Visada turėkite planą, ką darysite, jeigu turimos pajamos itin sumažėtų ir ieškokite pačių geriausių pasiūlymų, jeigu planuojate imti paskolą iš banko. Tačiau nepamirškite, jog egzistuoja refinansavimas, kuris gali pagelbėti, kai atrodo, jog viskas prarasta.