Ko reikia, norint pradėti siūti?

siuvimo masinos

Nuo seno siuvimas buvo laikomas naudingu ir reikalingu įgūdžiu, praverčiančiu kasdieniniame gyvenime. Dauguma moterų šio įgūdžio išmokdavo iš savo mamų ar močiučių, o vėliau jį jau pačios perduodavo savo dukroms ar sūnums. Visgi, laikai keičiasi ir dabar, kai drabužių pasiūla tokia didelė, siuvimas nebėra toks populiarus užsiėmimas, koks buvo anksčiau. Tačiau dažnai pamirštama, kad nauda, kurią gaunate pasisiūdami drabužį patys, yra žymiai didesnė nei tada, kai jį tiesiog nusiperkate. Rankomis siūtas drabužis įgauna didesnę prasmę. Tad, jei visada svajojote susikurti drabužį patys, tačiau nežinojote, nuo ko pradėti – šis straipsnis kaip tik jums!

Pasirūpinkite siuvimo mašina

Žinoma, svarbiausias dalykas, be kurio niekaip neišsiversite – siuvimo mašina. Išsirinkti tinkamą mašiną gali būti gana sunku, kadangi jų pasirinkimas iš tikrųjų platus – galima rinktis iš elektromechaninių, kompiuterizuotų ar pramoninių modelių, priklausomai nuo jūsų poreikių. Kaip bebūtų, jei tik pradėsite mokytis siuvimo, viskas, ko jums tikrai reikės iš siuvimo mašinos, yra tiesi siūlė ir reguliuojama zigzago siūlė, reikalinga kraštų apdailai ir mezginių siuvimui. Iš tiesų visos siuvimo mašinos savo darbą neabejotinai padarys, tad labai nedvejokite priimdami sprendimą. Siuvimo mašinos internetu yra puikus būdas apsipirkti ne tik dėl to, jog čia didelė šių prietaisų pasiūla, bet ir dėl patogumo – nereikės vargti gabenant pirkinį namo ar vaikščioti po ne vieną parduotuvę, kol išsirinksite labiausiai patinkančią mašiną.

Susirinkite pagrindinius įrankius

Be siuvimo mašinos, reikia pasirūpinti ir dar keliais paprastais įrankiais. Nesijaudinkite, jog tiek daug daiktų reikės susipirkti vienu metu, daugelį jų greičiausiai jau turėsite savo namuose. Audinių žirklės, smeigtukai, matavimo juosta, kreida pasižymėjimui, lygintuvas ir lyginimo lenta – tai viskas, ko jums prireiks mokantis.

Susipažinkite su savo siuvimo mašina

Prieš pradedant siūti, labai svarbu gerai išnagrinėti savo išsirinktos siuvimo mašinos funkcijas. Turite jaustis patogiai ir gerai, pradedant savo pirmąjį projektą. Išsiaiškinkite, kaip ją nustatyti ir atlikti tokius veiksmus, kaip pakelti ar nuleisti spaustuvo pėdą, kaip suverti siūlus, bei pasitreniruokite su nereikalingomis medžiagos skiautėmis. Visa tai padės geriau suprasti siuvimo mašinos veikimo mechanizmą ir kur kas palengvins patį siuvimo procesą.

Išsirinkite, ką norėsite pasiūti

Ar jau žinote, ką norėtumėte pagaminti pirmiausia? Rinkdamiesi pirmąjį projektą, geriau išsirinkite tokį drabužio modelį, kuris yra nesunkiai sukonstruojamas, lengvai pritaikomas kiekvienai figūrai, t.y. drabužis, kuris būtų laisvesnis, ir be sudėtingų detalių. Pradėdami nuo lengvesnių užduočių, geriau matysite progresą, ir didesnė tikimybė, jog galutinis rezultatas jus tenkins, neprarasite motyvacijos, nepasisekus. Svarbu – neapkrauti savęs gerokai per dideliais lūkesčiais ir prisiminti, jog nė vienas negimė mokėdamas!

Nusipirkite audinių

Viena smagiausių užduočių siuvėjų gyvenime – išsirinkti tinkamą ir labiausiai patinkančią medžiagą. Nepergyvenkite, jei šis procesas jums pasirodys painus. Tik pradėdami savo pirmąjį projektą, visiškai normalu, jog galite iš karto nežinoti, ko reikia ieškoti. Pasidomėkite sąrašais internete, kuriuose būtų pateikti audinių pasiūlymai kiekvienam drabužių tipui. Tai bus tarsi gairės, padedančios lengviau išsirinkti tinkamiausią medžiagos variantą. Be abejo, galite šį žingsnį ir praleisti, tačiau nepamirškite, jog išsirinktas audinys turės didelę įtaką galutiniam rezultatui, galutinei drabužio išvaizdai. Taip pat rekomenduojama pradėti nuo audinių, kurie nebūtų per daug slidūs, kadangi su tokiomis medžiagomis kur kas sunkiau dirbti. Audinius rinkitės fizinėse parduotuvėse, kur galėsite juos pačiupinėti, arba, rinkdamiesi internetu, paprašykite, jog tam tikra parduotuvė atsiųstų skirtingų medžiagų pavyzdžius. Tokiu būdu prieš perkant galėsite juos pamatyti gyvai ir pajusti. Išsirinkę tinkamiausią medžiagą, pasirūpinkite ir siūlais, kurie atitiktų audinio spalvą ar būtų artimi jai.

Paieškokite mokymosi medžiagos

Šiuolaikinis pasaulis pilnas galimybių! Dažnai, norėdami išmokti kažką naujo, daug mokymosi medžiagos galite rasti internete. Ne išimtis ir siuvimas. Paieškokite nemokamų video pamokų Youtube platformoje ar, jei turite galimybę investuoti į naują veiklą šiek tiek daugiau, susiraskite jūsų mieste arba nuotoliniu būdu vykdomus kursus. Visa tai padės pagilinti jau turimas žinias ir išmokti naujų dalykų. Nebijokite klysti, kadangi tai padės jums tobulėti ir judėti pirmyn!