Kaip judėjimas padeda pagerinti sveikatą?

Judėjimas

Judėjimas  žmogui padeda palaikyti gerą sveikatos būklę ir padeda kovoti su ligomis. Reguliarus judėjimas sumažina tikimybę susirgti ne viena liga. Iš jų svarbu paminėti insultą, medžiagų apytakos sutrikimus, depresiją, tam tikras vežines ligas, artritą. Judėjimas, fiziniai pratimai stiprina raumenų tonusą ir didina ištvermę. Judant  deguonis ir maistinės medžiagos sparčiai pasiskirsto po kūno audinius, todėl širdis ir plaučiai ima veikti efektyviau, padaugėja energijos. Užsiimdami fizine veikla deginame su maistu gaunamas kolorijas. Fizinis aktyvumas stimuliuoja įvairių smegenyse veikiančių cheminių medžiagų gamybą, o tai užtikrina laimės pojūtį ir padeda atsipalaiduoti. Reguliarus judėjimas skatina pozityviai vertinti save ir savo išvaizdą, taigi sustiprėja mūsų savivertės jausmams.

Judėjimas- puikus laiko leidimo būdas

Fizinė veikla leidžia atsipalaiduoti, pasimėgauti aplinka. Judėjimas, priklauso nuo užsiėmimų specifikos, padeda suartėti su kitais šeimos nariais. Tiesiog turėtume atrasti veiklą, kuria galėtume mėgautis, nesvarbu, ar tai būtų bėgiojimas, šokiai, ar futbolas. Tačiau prieš pradėdami įgyvendinti fizinės veiklos programą turėtume nepamiršti pasikonsultuoti su medikais, ypač turint sveikato sutrikimų. Fizinis aktyvumas turi didelę įtaką mūsų kūno svoriui ir bendrai  organizmo būklei, padeda išlikti sveikiems, žvaliems ir energingiems.

Kodėl svarbu vaikus skatinti būti fiziškai aktyviems?

Dauguma vaikų juda mažai, o būtent nuolatinis judėjimas padeda jiems vystytis, todėl svarbu vaikus nuo mažų dienų skatinti būti fiziškai aktyviais. Fizinė veikla stimuliuoja viso organizmo gyvybinę veiklą: teigiamai veikia visas raumenų grupes, formuoja naujus motorinius įgūdžius, lavina jėgą, greitumą, ištvermę, vikrumą, koordinaciją, pusiausvyrą, daugiau sunaudoja energijos, dėlto sumažėja vaikų nutukimo pavojaus, gerėja nuotaika, mažėja nerimo, depresijos simptomai, didėja vaikų protinis darbingumas, gerėja miegas ir t.t. Fizinė veikla tai sveikatą stiprinantis veisnys, turi lydėti  žmogų visą gyvenimą.

Patarimai pradedantiems sportuoti

Prieš pradedant sportuoti labai svarbu pasitikrinti sveikatą, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėms ligomis. Pradėjus mankštintis, reikia nepamiršti atlikti apšilimo, o fizinį krūvį didinti pamažu. Fiziniai pratimai duos naudos, jei bus atliekami taisyklingai ir reguliariai. Svarbu naudoti skysčius, tiek prieš treniruotę, tiek po jos.