Ką reikia žinoti prieš įsigyjant korpusinę spintą?

Korpusiniai baldai

Korpusinės spintos yra tokios, kurios turi korpusą t .y. šonus, viršų, apačią bei nugarėle ir esant poreikiui gali   būti mobilios. Prieš įsigijant korpusinę spintą reikėtų atkreipti dėmesį į rekomendacijas. Rekomenduojamas minimalus spintos gylis 70cm, kadangi 10cm užima stumdomų durų sistema, o 60cm- standartinės drabužių kabyklos. Esant mažesniam spintos gyliui, nišos ilgis turėtų, būti ne mažesnis nei 60cm., rekomenduojama rinktis skersinius, kurie lygiuojami su spintos pločiu, rūbai kabinami vienas priešais kitą, atidarius duris matomas tik pirmasis daiktas. Durų plotis gali būti įvairus. Rekomenduojama laikytis ilgio ir pločio proporcijų, tam, kad būtų  patogu, naudotis ir mažiau dėvėtusi judannčios sistemos dalys.

Spintos išplanavimas

Apgalvokite, kiek ir kokių daiktų laikysite spintoje, daiktus suskirskite į tuos, kurie kabo ant pakabų ir į tuos, kurie saugomi lentynose, tada bus lengviau nuspręsti, kokių skirtingų spintų erdvių jums reikės: lentynų, stalčių, kabyklų, laisvos erdvės didesniems daiktams, vietos batams ir pan. Apgalvokite, kaip bus saugomos rankinės, kepurės, smulkūs akseesuarai- diržai, kaklaraiščiai.

Koks skirtumas tarp korpusinės spintos ir sieninės spintos?

Korpusinės spintos vertinamos dėl  savo patogaus transportavimo- tokią spintą galima pastatyti pageidaujamoje būsto vietoje, vėliau- ją tiesiog išnešti. Tai leidžia laisvai varijuoti tiek spintos dizainu,  tiek jos buvimo vieta. Sieninės spintos, priešingai, montuojamos ten, kur numatoma konkreti vieta dar būsto įrengimo projekte.

Kas yra korpusiniai baldai?

Korpusiniai baldai– tai spintos, spintelės, stalai, suolai, sekcijos, komodos, lentynos ir kt. Visi šie baldai susideda iš kietų dalių, gaminami iš įvairiausių medžiagų. Dažniausiai korpusinių baldų gamybai naudojamos laminuotos medžių drožlių plokštės. Tai yra ilgaamžiška ir nebrangi medžiaga, kuri pasižymi labai plačiu dekorų pasirinkimu. Tap pat gamintojai naudoja medžio masyvą- buko, riešuto, ąžuolo ir kt. Kam patinka natūralus medis, bet nepatinka masyvo baldų kaina, gali rinktis faneruotą medžio drožlių plokštę, padengtą plonu natūralaus medžio lukštu. Baldų gamyboje vis plačiau naudoja metalą ir stiklą. Priklausomai nuo poreikių ir baldų panaudojimo parenkamos medžiagos ir baldų stilius.