Išmokykime vaiką tvarkytis: pediatrų patarimai

Norite, kad vaikas kuo anksčiau išmoktų pats tvarkytis ir tuo pačiu neverktų, kai po dienos darbų reikia susidėti žaislus į vietą? Tokiu atveju siūlome pasikliauti specialistų išskirtais patarimais, kurie padės kur kas paprasčiau susitarti su vaiku ir tvarkymosi darbus padaryti beveik malonumu. Žinoma, kuo anksčiau vaikas bus pradedamas ugdyti – tuo greičiau jis padės tinkamai rūpintis aplinka, kurioje auga.

Čia esantys patarimai – kiekvienam savo vaiką lavinančiam tėveliui.

  • Tvarkymuisi pirmiausia yra būtina pasirūpinti priemonėmis, kurios procesą padarys kur kas paprastesniu ir labiau priimtinu. Šiuo atveju tai gali būti kokybiškos, žaismingos ir puikiai atrodančios žaislų dėžės arba krepšiai. Čia galite įsigyti produkciją.
  • Žinoma, visada labai naudinga padėkoti vaikui už tai, kas jis tinkamai susitvarkė savo kambarį. Nors kai kurie abejoja tokio dėkojimo nauda, tačiau bent jau mažas saldainis tikrai suteiks vaikui daugiau noro po žaidimo į vietas sudėti savo žaisliukus.
  • Jokiu būdu nesakykite ir nedarykite tokios atmosferos, tarsi tvarkymas yra tik saugusiems skirta veikla.
  • Skatinkite susitvarkyti iškart po žaidimo, o ne paskui. Tokiu atveju vaikas išsiugdys tinkamą įprotį.
  • Jokiu būdu tvarkymosi nedarykite bausme. Tokiu atveju vaikas visada šio tipo darbus sies su maloniomis emocijomis. Juk tvarkymasis gali būti ir žaidimas. Kartais jis malonus, o kartais – ne, vaikas turi tai suprasti.
  • Pasiruošimas tvarkymuisi taip pat reikalingas. Galite vaikui nupirkti specialiai tvarkymuisi skirtas pirštines. Tai suteiks šiam procesui daugiau teigiamų emocijų.
  • Mokykite vaiką tvarkytis. Pirmiausia rodykite teigiamą pavyzdį, pasakokite ką ir kaip daryti. O mažasis atkartojas išmoks tinkamai atlikti šį gana paprastą darbą.
  • Pasakykite vaikui, kad Jums labai svarbu, kad jis tvarkytųsi. Juk mažieji dažniausiai stengiasi dėl savo tėvelių.

Čia esantys patarimai tinka visiems vaikams, tačiau kiekvienas vaikas yra asmenybė, tad kartais gali tekti imtis individualių priemonių, kurios geriausiai dera būtent Jūsų vaikui. Bet kuriuo atveju siūlome kalbėtis su savo vaiku, kadangi jis puikiai supranta, ko nori tėveliai, o radus tinkamą kalbėjimo toną – pavyks pasiekti ir ko norite.