Ką veikti su vaikais būnant lauke ?

Didžiausia problema, su kuria susiduria šių laikų tėvai, kad atžalos tikrai per daug laiko praleidžia prie elektroninių įrenginių. Gerai, jei pavyksta riboti šių įrenginių naudojimo trukmę, nes patys vaikai tarsi praranda laiko pojūtį ir būna persikėlę į virtualią realybę beveik neribotam laikui. Net toki paprasti ir gyvybiškai svarbūs dalykai kaip maistas ir miegas praranda svarbą. Norėdami pakeisti vaikų įpročius turime pasiūlyti vertą dėmesio alternatyvą jų pamėgtiems užsiėmimams. Labai gerai, jei pavyksta kartu išeiti į lauką, bet pats buvimas lauke vaikams neatrodo įdomi veikla, todėl reikia sugalvoti papildomo užimtumo.

Vienas iš pasirinkimų – vaikų žaidimo aikštelės. Labai džiugu, kad dėl ten esančių karstyklių, sūpuoklių bei čiuožyklų vaikai patys nori išbandyti visas pramogas. Taip pat kartais galima sutikti kitus žaidžiančius vaikus, todėl noromis ar ne, bet bus lavinamas bendravimas ir santykis su kitais. Dauguma aikštelių turi plastikinę dangą, o visos pavojingiausios vietos yra pridengtos ir sukuriama gana saugi erdvė vaikų pramogoms. Dažniausiai galima rasti pramogų skirtingo amžiaus vaikams, nes labai skiriasi mokyklinuko ir ką tik pradėjusio vaikščioti vaiko galimybės. Dažniausiai šalia tokių aikštelių būna įrengtos poilsio zonos tėvams, tad jei vaikas gerai jaučiasi ir pramogauja savarankiškai, tėvai taip pat gali skirti laiko sau.

Vaikų ypač mėgiama ir tikrai naudinga veikla – pasivažinėjimai dviračiu, paspirtuku, riedučiais. Augančiam organizmui judėjimas yra dar svarbesnis, nei visiems kitiems. Naudojantis paminėtomis priemonėmis papildomai yra lavinama pusiausvyra, įgaunami nauji įgūdžiai vairuoti, kontroliuoti kūną, laikytis drausmės, laiku sustabdyti. Žinoma, reikalinga suaugusiųjų priežiūra bei truputis kantrybės, bet šis procesas kartu su vaiku turėtų teikti džiaugsmą ! Kai vaikas supranta atsakomybes ir jau gali važinėtis savarankiškai, tuomet galima leisti tai daryti vienam arba su kitais.

Lauke yra didžioji dalis visų smagiausių bei naudingiausių užsiėmimų vaikams. Žinoma, reikės trupučio pastangų ir priežiūros, taip pat galimi ir susižeidimai, bet juk visi tai patyrėme, nes tai tiesiog neišvengiama.