Kaip veikia šilumos siurblys oras-oras?

Šilumos siurblys

Šilumos siurbliai – ekonomiška, ekologiška ir efektyvi namų šildymo sistema. Kaip ir suponuoja pavadinimas, ji geba atlikti tiek vėsinimo, tiek šildymo funkcijas, naudojant minimalų kiekį elektros energijos. Džiugu, kad vis daugiau žmonių savo būstui renkasi būtent šį įrenginį. Kaip žinia, šilumos siurbliai dažniausiai yra skirstomi į dvi kategorijas: oras-oras ir oras-vanduo. Šių magiškų žodžių reikšmę galima išsiaiškinti tik įsigilinant į pastarųjų prietaisų veikimo principus.

Šilumos siurblio oras-oras veikimo principas

Taigi, kaip veikia šilumos siurblys oras-oras? Paprastai tariant, šilumos siurblys oras-oras (arba oro kondicionierius) absorbuoja išorėje esančią šilumą ir ją perduoda tiesiai į namų erdvę. Tam, kad toks procesas būtų sklandžiai vykdomas, įrenginiui reikalingos dvi sudedamosios dalys: viena jų montuojasi iš lauko pusės, kita – vidaus. Oras, uolienos, vanduo, dirvožemis sukaupia nemažą kiekį šilumos. Išorinė dalis ją įsisavina ir perduoda į viduje esantį prietaisą, kuris gautą energiją naudoja viduje esančio oro šildymui. Dėl šios priežasties tokio pobūdžio šilumos siurblys vadinamas oras-oras.

Kiek elektros naudoja šilumos siurblys oras-oras?

Sąskaitos už šildymą neretu atveju gali būti tikras košmaras, ypač, žiemos periodu. Įdiegus šilumos siurblį, Jūs išvengsite tokių nemalonumų. Visgi, jo veikimas reikalauja tam tikro kiekio elektros energijos. Klausiate: kiek elektros naudoja šilumos siurblys oras-oras? – atsakome, kad šis prietaisas sunaudoja santykinai mažai. 100 kv. m. dydžio patalpų apšildymas žiemos periodu vidutiniškai gali kainuoti ~60 eurų. Vis dėlto, tokios statistikos per daug sureikšminti nederėtų, kadangi viskas daugiau ar mažiau atsiremia į patalpų pobūdį ir turimo įrenginio modelį.

Šilumos siurblio oras-oras privalumai

Be jau aptartų privalumų: efektyvumo ir ekonomiškumo, reikėtų pabrėžti ir kitus šilumos siurblių oras-oras privalumus. Šių prietaisų įrengimas yra paprastas. Specialistai tokį įrenginį Jūsų namuose sumontuos per maždaug 2 valandas. Naujausi oro kondicionierių modeliai turi daug išmaniųjų funkcijų, užtikrinančių dar sklandesnį veikimą, pvz.: energiją taupantis veikimo režimas, SLEEP režimas ir pan. Dauguma šilumos siurblių gali būti valdomi bevieliu pulteliu. Siurblių sistemoje rasite daugybę nustatymų, kurių pagalba galėsite koreguoti šildymo / vėsinimo / vėdinimo procesus, atsižvelgdami į visus savo lūkesčius.

Ieškote vietos, kur galėtumėte nusipirkti šilumos siurblį pigiau? Silumossiurbliai24.lt internetinėje parduotuvėje rasite platų oras-oras, oras-vanduo šilumos siurblių / oro kondicionierių pasirinkimą. Čia parduodami siurbliai yra tikrai kokybiški, atitinkantys visus pasaulinius technikos standartus.