Batumi lankytinos vietos

Batumi miestas yra vienas iš Gruzijos pasididžiavimų, kuriame klesti naftos, subtropinių vaisių eksportas į kitas šalis, taip pat čia yra didžiausias Gruzijos uostas. Turistai Batumi mieste gali jaustis puikiai, nes vietiniai yra draugiški ir svetingi. Lankantis Batumyje verta ne tik pasigardžiuoti sočiu ir skaniu maistu, ilsėtis prie Juodosios jūros pakrančių, tačiau ir aplankyti mieste esančias lankytinas vietas.

Batumio botanikos sodas

Botanikos sodas išsiskiria savo augalų gausa, kuri surinkta iš skirtingų šalių, kurių klimatas skirtingas ir auginami suteikiant tokias pačias sąlygas. Batumio botanikos sode galima pamatyti ir pasigrožėti ne tik citrinmedžiais, įvairų rūšių gėlėmis, bet ir Kanarų salų palmėmis bei Japonijos sakuromis. Pasaulio augalų kultūra klesti viename sode, todėl sodas yra toks išskirtinis, pradėjęs veiklą 1912 metais.

Batumi miesto delfinariumas

Šis delfinariumas yra pirmas atidarytas Sovietų Sąjungos tarpsniu 1975 metais, bet veliau ilgus dvidešimt metų negalėjo atlikti savo funkcionalumo iki 2011 metų, kuomet buvo atidarytas naujame pastate. Pigūs skrydžiai į Batumį norintiems pabūti dabar esančiame viename didžiausių delfinariumų, kur galima išvysti įspūdį paliekančius delfinų pasirodymus, už tam tikrą mokestį paplaukioti su delfinais, pamatyti Kalifornijos jūrų liūtus.

Gegužės 6 parkas

Šiame parke, kuris pradėtas statyti buvo 1881 metais, galima tiek pasivaikščioti gryname ore, tiek pasinerti į pramogas. Batumi miesto centre esantis parkas yra turėjęs ne vieną pavadinimą, kurio įtakoje buvo besikeičianti tuometinė valdžia. Gegužės 6 parke įsikūręs ne tik prieš tai minėtas delfinariumas, bet ir akvariumas, kuriame galima pamatyti gėlavandenius Juodosios jūros gyventojus, zoologijos sodas ir atrakcionai mažiesiems, todėl tai puiki vieta praleisti bent pusdienį su vaikais. Taip pat čia galima paplaukioti valtimis, pasigrožėti skulptūromis ir retos rūšie medžiais.

Dievo Motinos Mergelės gimimo katedra

Katedros architektūra ir istorija sužavės bet kokį architektūros, meno bei istorijos gerbėją. Prie įėjimo puikuojasi Šv. Andraus ir Šv. Jono statulos. Romantiškoje Dievo Motinos Mergelės gimimo katedroje vyrauja neogotikinis stilius, karts nuo karto persipinantys ir gotika. Sovietų Sąjungos laikais katedra buvo naudojama kaip laboratorija, tačiau po kiek laiko perduota Gruzijos stačiatikių bažnyčiai.

Batumi miesto bulvaras

Batumio bulvaras pamiltas poilsiautojų, nes septynių kilometrų ilgio teritorijoje išsidėsčiusiose kavinėse galima skaniai pavalgyti, palepinti vaikus pramogomis atrakcionuose, pasivažinėti dviračiais specialioje dviračių takų zonoje, tokiu būdu apžiūrint esančias skulptūras. Pigūs skrydžiai į Batumį pravers ir romantikos mėgėjams, nes Batumi miesto bulvare vakare paliks įspūdį judanti Meilės skulptūra, kurioje pavaizduoti du kūnai, simbolizuojantys meilės istorijos ,,Ali ir Nino” veikėjus. Metalinės skulptūros susijungia į vieną.

Batumi lyninis keltuvas ,,Argo”

Keltuvas yra itin populiarus, ypatingai geru oru, nes tuo metu galima apžvelgti bene visą Batumi miestą iš aukštai. Kelionė ,,Argo” keltuvu prasideda apatinėje stotyje, o įpusėja viršutinėje, nes po to dažnu atveju grįžtama atgal, todėl antrą kartą keliaujant keltuvu galima pamatyti nepastebėtus dalykus per pirmą kartą. Apačioje galima pamatyti prie uosto esančias gatves bei kvartalus, įsikūrusius kaimus, todėl ši kelionė keltuvu gali supažindinti akies krašteliu su įprastu vietiniu gyvenimu.