Stogo dengimas savomis rankomis

new-home-2897352_1920

Dažniausiai norėdami dengti stogą, mes samdomės įmones, kurios tuos užsiima. Tačiau kartais, nusprendžiame, kad norime tai padaryti patys. Apskaičiavę, kad tikriausiai taip gausis ir pigiau, mes imamės darbo. Tačiau, tai gali pasirodyti ne taip jau lengva kaip galvojome iš pradžių. Reikia turėti gerų planavimo, projektavimo įgūdžių, nebijoti aukščio, kadangi teks dirbti bent pora metrų nuo žemės. Ir nereiktų šio darbo apsiimti vienam, o geriau dirbti su keliais pagalbininkais, nes dengiant stogą, tikrai kils tokių darbų, kurių vienas paprasčiausiai fiziškai negalėsite padaryti. Taigi, ką iš tiesų būtinai reikia žinoti ir išmokti prieš pradedant dengti stogą?

Visų pirma derėtų pašalinti seną stogą ir pasirūpinti jo sunaikinimu. Kai tai jau bus padaryta, tada patikrinkite stogo plėvelę. Jeigu ji jau yra išties sena arba pažeista, ją taip pat derėtų pakeisti. Tai reikia daryti dėl to, nes ši stogo sudedamoji dalis yra viena iš svarbiausių, jos pagalba į namo vidų nėra praleidžiama drėgmė ir taip yra užkertamas kelias pelėsiui ir kitiem nepageidaujamiems mikrobams.

Kai jau esame susitvarkę ir su plėvele, reikia pradėti konstruoti grebėstus, kitaip tariant didelius medinius šakalius ant kurių yra tvirtinamos čerpės. Jie suteikia stogui formą, atlieka vėdinimo funkciją.

Pagaliau po truputį prieiname prie čerpių dengimo. Jos yra skirtos tam, kad uždengtų visą stogo paviršių. Tai gali pasirodyti itin paprasta, tačiau reikalauja tikslumo. Jei nukrypsime į šoną, mūsų stogas atrodys kreivas, o ir jo konstrukcija nebebus tokia patvari. Laikui bėgant čerpės gali nuslysti, tada viską reikės pradėti ir pradžių. Todėl atitaikius tikslumą, pačias čerpes tvirtiname tam skirtais laikikliais arba tiesiog medvaržčiais.

Nederėtų pamiršti papildomos įrangos, tai yra saugumo įrangos. Dengiant stogą esame bent kelių metrų aukštyje, todėl geriausia prisitvirtinti prie stogo diržais, kurie mums neleistų nukristi, bet ir nevaržytų mūsų judesiu. Taip pat reiktų pasirūpinti kopėčiomis, kuriomis prireiktus galėtume tiek nulipti, tiek užlipti ant stogo.

Tačiau jeigu nesprendėte savo stoge padaryti stoglangį arba balkoną, reiktų tai apgalvoti iš anksto. Palikti tam vietos ir medžiagų. Jeigu jau vis dėlto apsisprendėte ir nutarėte kurioje vietoje bus jūsų norimas stoglangis, reikėtų tas su stogu susikirtimo vietas kaip reikiant už sandarinti, kad po stogo danga nepatektų lietus, lapai, sniegas. Paskui tai gali sukelti tik bereikalingų problemų.

Taigi pasiryžę dengti stogą patys, turite nusiteikti ir pasiruošti, kad tai nėra labai lengvas darbas. Geriausiai rekomenduotina samdyti šios srities specialistus, bet jei esate pasiryžęs – pirmyn !

Visgi nenorite gaišti savo laiko ir nutarėte patikėti darbus specialistams? -> http://www.lakede.lt/