Spausdintuvų remontas – nauja rankdarbių rūšis?

Spausdintuvų remontas Vilniuje

Rankdarbiai – daugelio žmonių pomėgis. Kiekvienas šį pomėgį paverčia nuolatiniu užsiėmimu, kuris skatina žmogų kurti, prisidėti prie visuomenei naudingos veiklos, atrasti save, mėgautis savo rankomis padaromais daiktais. Sakoma, kad kurdamas, žmogus atranda save, yra posakis, kad žmogus be kūrybos, tarsi medis be lapų. Šis posakis atspindi kiekvieno žmogaus situaciją, net ir mažas kūrybos pasireiškimas leidžia žmogui tobulėti, siekti savo tikslų, užsiimti tuo, kas jam patinka. Kūryba išslaisvina, jeigu žmogus nemėgsta savo darbo, tačiau jo nepakeičia dėl tam tikrų priežasčių, tai kurdamas rankdarbius jis išsilaisvina ir bent kelias valandas, tai darydamas, veikia tai, kas jam patinka, kas miela širdžiai.

Vieni rankdarbius supranta kaip minimalius, rankomis padaromus daiktus, tokius kaip megztas šalikas, nerta skarelė, dekupažuota dėžutė. Kitiems rankdarbiai yra ir tai, kas suremontuojama, sukuriama savomis rankomis. Tačiau, ar galima prie rankdarbių priskirti tokius dalykus, kaip, pavyzdžiui, spausdintuvų remontą? Ar tai rankdarbis, ar jau nebe?

Ar spausdintuvų remontas – rankdarbių rūšis?

Iš esmės pats žodis „rankdarbiai“ jau paaiškina savo reikšmę. Tai iš rankų padaromi darbai, todėl hipotetiškai galima sakyti, kad ir spausdintuvų remontas Vilniuje yra rankdarbis, atliekamas Lietuvos sostinėje ar kituose miestuose. Tai reiškia, kas spausdintuvas yra padaromas rankomis iš naujo, sutaisomas, sukonstruojamas, prijungiamos jo detalės, kad prietaisas atliktų savo funkcijas.

Kiti užprotestuotų tokiam pasakymui ir sakytų, kad remontas reiškia tai, kas yra pataisoma, bet ne sukuriama. Visgi, ar taisymas ir nėra kūryba? Vienareikšmiškai tikrai nebūtų galima sakyti, kad spausdintuvų remontas Vilniuje yra nauja rankdarbių rūšis, tačiau nebūtų galima ir paneigti, nes viskas, kas daroma, taisoma, pridedami – yra kūryba, priskiriama prie šios meno atšakos.

Kiekvienas žmogus, dirbantis kūrybos srityje, jau savaime yra menininkas. Nesvarbu, ar jis daiktus kuria, ar juos taiso, gal sujungia vos keletą laidelių, tačiau jau vien tai galima vadinti pašaukimu, nes tikrai ne kiekvienas tai sugeba. Dėl šios priežasties spausdintuvų remontą pavadinus rankdarbiu, nebūtų galima suklysti, nes tai yra savotiškas menas, kurį daro tik jį mokantys profesionalai, kurie specializuojasi šioje srityje.