Lauko apšvietimas: išvenkite esminių klaidų!

Ne tik nuosavų namų, tačiau ir daugiabučių savininkai nori šiltuoju metų laiku kuo daugiau valandų praleisti gryname ore. Lauko apšvietimas padeda ne tik dienas, tačiau ir vėlyvus vakarus bei naktis leisti lauke su kavos puodeliu rankoje. Gerai apgalvotas ir įrengtas lauko apšvietimas ne tik papuoš aplinką, tačiau ir suteiks papildomą saugumą.

Kiemo apšvietimas turi būti apgalvotas. Net ir pačios mažiausios smulkmenos gali sugadinti ilgai kurtą, formuotą lauko apšvietimą.

1. Apšvietimas su judesio davikliais turi būti montuojamas tik ten, kur jo tikrai reikia ir tik tose vietose, kur neplanuojate sėdėti ar daug judėti. Paprasčiausiai nuolatos blyksčiojanti šviesa gana greitai pradės erzinti. Toje vietoje, kur būnate ir kur reikia apšvietimo, būtina pasirinkti stabilų, nuolatos šviečiantį šviestuvą. Tuo tarpu judesio davikliai reikalingi tose vietose, kur tik praeinate ir nenorite to daryti tamsoje.

2. Vietoje prie lauko durų šviestuvai dažniausiai montuojami viršuje jų. Tai funkcionalus bei stilingas sprendimas. Visgi, šioje vietoje jie labai matosi, todėl ieškodami šviestuvų žiūrėkite, kad jie būtų gražūs, stiliumi derėtų prie namo lauko interjero.

3. Takams apšviesti labiausiai rekomenduojami į žemes, takus montuojami šviestuvai. Jie ne tik apšvies takelį, tačiau tuo pačiu suteiks jaukumo, išskirtinumo jausmą. Galima pasirinkti šviestuvus su judesio davikliais, kurie užsidegs su kiekvienu Jūsų žingsniu. Gražu, tačiau nelabai funkcionalu.

4. Lauko apšvietimas daugeliui neatsiejamas nuo saulės energiją veikiančių šviestuvų. Jie labai graži ir nemokama stiliaus kūrimo priemonė, tačiau nepamirškite, kad jie patys nešviečia, tad vien tik su jais šviesinant aplinką nepavyks sukurti puikiai matomos erdvės.

5. Terasose dažniausiai montuojami pakabinami šviestuvai. Juk tam tikra prasme terasa yra kaip kambarys, tad kaip ir kambariuose, taip ir terasoje funkcionaliausi šviestuvai, kurie šviečia nuo viršaus į apačią.

lauko apšvietimas

6. Augalų apšvietimas yra labai skoningas ir dinamiškas pasirinkimas. Jeigu norite sukurti išskirtinę lauko aplinką – nedidelius šviestuvus montuokite greta dekoratyvinių augaliukų. Puikiai atrodys tiek dienos metu, kai jie nešviečia, tiek naktį, kai jie įjungti.

Netinkamai pasirinkti šviestuvai gali sugadinti net ir labai puoselėta aplinką. Pirmiausia visą vaizdą labai detaliai sudėliokite galvoje ir tik paskui praktiškai pirkite šviestuvus, kurie vėliau bus montuojami Jūsų sode.

Leiskite sau mėgautis išskirtine ir gražia aplinka. Papuoškite namus nuotaikingais šviestuvais! Kiemo apšvietimas gali būti tai, ko Jums ir trūko.