Kodėl svarbu rinktis kokybiškas sėklas?

Seklos

Šiandien, kai sveika gyvensena – aktyvus judėjimas ir subalansuota mityba, yra ypač populiari ir vertinama, žmonės vis dažniau į maisto racioną įtraukia daugiau daržovių, dažnai renkasi retesnes daržovių veisles. Taip pat vis dažniau galvoja auginti daržoves patys, tačiau bijo, kad nesugebės arba nepavyks. Visi dvejojantys turi žinoti vieną iš pagrindinių gero derliaus taisyklių – tik kokybiškos sėklos duoda kokybišką derlių. Tačiau, kaip nuspręsti, ar sėklos kokybiškos?

Pirmiausia, rekomenduojama rinktis tik iš pasaulyje pirmaujančių sėklininkystės įmonių asortimento atrinktas sėklas, kurios yra sukurtos selekciniu būdu. Selekcinis sėklų sukūrimo būdas užtikrina sėklų produktyvumą ir augalų atsparumą įvairioms ligoms, kenkėjams bei neigiamam aplinkos, klimato poveikiui.

Žinoma, svarbu atkreipti dėmesį į ant sėklų pakuotės užrašytą galiojimo datą ir rinktis tik nesibaigiančio galiojimo sėklas. Galiojimo datą svarbu įvertinti ir tuo atveju, jei nepasėjote visų pakelyje esančių sėklų praėjusiais metais ir pasilikote šiam sezonui.

Galiausiai, būtinai atkreipkite dėmesį ir į patį sėklų įpakavimą ir netaupykite, nes pigesnės sėklos dažniausiai būna supakuotos paprastoje popierinėje pakuotėje, kuri sėklų neapsaugo nuo neigiamo aplinkos ir klimato poveikio – saulės, drėgmės ir panašiai, todėl gali sumažėti į tokią pakuotę supakuotų sėklų daigumas. Geriau rinktis brangesnes, tačiau hermetiškoje pakuotėje supakuotas sėklas, kuri yra atspari neigiamam aplinkos ir klimato poveikiui – saulei, drėgmei ir panašiai. Hermetiška pakuotė – tai polietileno, aliuminio ir popieriaus barjerinė pakuotė, kuri nesumažina sėklų daigumo. Dar vienas privalumas – sėklas galima nesunaudoti vienu kartu ir palikti kitam sėjos sezonui visiškai nerizikuojant sėklų daigumu.

Taigi, jei nusprendėte auginti daržoves namuose, pirmiausia turite pasirūpinti kokybiškomis sėklomis, nes tik jos garantuoja gausų ir kokybišką derlių bei nenusivylimą daržininkyste.