Vandens siurblių paskirtis, jų privalumai bei naudojimo ypatumai lauko sodyboje ar namuose

vandens siurbliai

Turbūt ne vienas mūsų turi sodo namelį, pavėsinę ar nuo miesto nutolusią poilsiavietę. Kitaip tariant, mes visi mėgstame pailsėti nuo varginančios miesto rutinos kiek tolėliau esančiame užmiestyje. Deja, nors ir labai norime atitrūkti ir pailsėti nuo visų, mieste slegiančių dalykų tokių kaip: darbas, mobilieji telefonai, intensyvus bendravimas, mes negalime apsieiti be elektros, maisto, o svarbiausia – vandens. Vanduo yra reikalingas tiek kaip geriamasis šaltinis, tiek kaip darbo įrankis. Konkrečiau, užmiestyje gyvenantiems ar poilsiaujantiems žmonėms vanduo yra reikalingas sodo ar daržo laistymui. O kaip dar kanalizacija?

Kaip jau supratote, kiek aukščiau išvardinti faktai, puikiai nusako vandens siurblių paskirtį. Tačiau kokios konkrečiai yra jų naudojimo galimybės, jų privalumai bei tipai?

Pagrindinės vandens siurblių naudojimo galimybės

I.Žemės drėkinimas ir laistymas
II.Vandens naudojimas namo paskirtims
III.Skysčių pumpavimui
IV.Vandens telkinių išsausinimui
V.Drenažo darbams
VI.Gaisro gesinimui

Atsižvelgiant į vandens siurblių naudojimo galybes, galima teigti jog vandens siurbliai yra labai svarbus ir reikalingas pirkinys. Ką jau kalbėti, kad vandens siurbliai savo darbą atlieka itin kokybiškai ir greitai. Žinoma, viskas priklauso ir nuo vandens siurblio gamintojo bei tipo, tačiau niekas kitas, bet siurblys gali atlikti tokius svarbius bei sunkius lauko bei vidaus darbus. Beje, net jeigu jūsų sodo namelyje ar kaime, kuriame praleidžiate gana daug laiko yra įvestas normalus vandens slėgis, tai dar nereiškia jog jo pakaks kokybiškam žemės drėkinimui. Siekiant maksimalių rezultatų yra reikalingas aukšto slėgio vandens siurblys. Pagal funkcinę paskirtį, aukšto slėgio siurbliai yra skirstomi į:

VII. Cirkuliaciniai siurbliai – šio tipo siurbliai puikiai susitvarko su priverstinės vandens cirkuliacijos užduotimi. Jie sukelia priverstinį vandens cirkuliavimą oro kondicionavimo, šildymo bei vandentiekio sistemose.
VIII.Drenažiniai siurbliai – yra skirti nešvaraus vandens pumpavimui iš tokių vietų kaip: šuliniai, kanalizacija ar rūsys. Jų pagalba užterštas ar nešvarus vanduo yra itin greitai pašalinamas iš norimos vietos. Tokiu būdu, šulinys ar kitos vietos lieka švarios bei yra galimos pripildyti šviežiu, nauju vandeniu.
IX.Vandens kėlimo siurbliai – šie siurbliai yra naudojami vandens išgavimui. Jie yra skirstomi į paviršinius ir giluminius. Pagal jų tipą vanduo gali būti išgaunamas skirtingo aukščio ar gylio vietose.

vandens siurbliai hidroforui

Taip pat, labai svarbu išsirinkti vandens siurblį pagal jo maitinimo šaltinį. Jie gali būti tokie:

X.Skysto kuro
XI.Elektriniai

Jeigu savo pavėsinėje ar sodyboje neturite lauke esančių elektros lizdų ar jų kiekis nėra pakankamas papildomiems įrenginiams, šiuo atveju vandens siurbliui, tuo atveju rinkitės skysto kuro siurblius. Naudodamiesi skysto kuro siurbliu jums nebereikės rūpintis dėl elektros šaltinio.

Taip pat, elektriniai siurbliai hidroforui ar kitai paskirčiai turi puikias funkcijas, kurios pasireiškia ilgaamžiškumu. Jie yra patvarūs, veikia ilgai ir greitai. Žinoma, labai svarbu nors kartą į metus atlikti techninę vandens siurblio apžiūrą bei jį išvalyti.