Kaip tinkamai pasirūpinti augintiniu?

Prekės augintiniams

Dažnai sakoma, kad augintiniai yra geriausi žmonių draugai, nepriklausomai nuo jų rūšies, spalvos ar amžiaus. Jie suteikia laimės namams, paguodos, dovanoja savo meilę. Yra labai daug priežasčių kodėl verta auginti naminį gyvūną, tačiau šios priežastys taipogi skiriasi. Žmonės, kurie planuoja įsigyti naminį gyvūną, privalo iš anksto pasirūpinti ir prekėmis augintiniams, su kuriomis rūpinsis savo gyvūnu.

Prekės augintiniams

Prekės augintiniams – tai tokios prekės, kurios skirtos jų priežiūrai, laikymui, tinkamam auginimui. Šios prekės yra parduodamos specializuotose naminių gyvūnėlių parduotuvėse, taip pat internetinėse parduotuvėse arba tiesiog maisto prekių parduotuvėse. Žinoma, kiekvienoje iš šių erdvių tiek pasiūlyta, tiek ir kainos skiriasi, todėl kur geriausia pirkti prekes augintiniams sprendžia tik pats šeimininkas.

Prekės šunims

Prekės šunims yra specializuotos, tinkamos tik šios rūšies gyvūnams. Pavyzdžiui, maistas yra gaminamas atsižvelgiant į šuns dydį, jo veislę, į sudėjimą. Skirtingiems šunims gali reikėti skirtingų maistinių medžiagų ar vitaminų, todėl būtina ant pakuočių pasižiūrėti kokios prekės, kokiems šunims yra skirtos. Labai dažnai šeimininkai šunims perka įvairius kauliukus, vegetarinius skanėstus, skanėstus, kurie padeda išvalyti šuns dantis, taip pat įvairius gyvūnų organus: ausis, plaučių gabaliukus, žarnokus ir kitą maistą. Reikia pridurti, kad šunims iš prekių augintiniams dar reikia pavadėlio, dantų šepetuko, šukų, šampūno, nagų karpymo žirklučių, vitaminų, papildų bei guoliukų. Kokių daiktų reikės šuniui priklauso nuo jo veislės.

Prekės katėms

Prekės katėms nuo šunų skiriasi viskuo, pradedant maistu, baigiant žaisliukais. Katės dažniausiai gamtinius reikalus atlieka į dėžutę, todėl labai svarbu prieš įsigyjant šį gyvūną, nupirkti jam kraiko, į kurią jis galės tuštintis. Kai kurios katės mėgsta pasivaikščiojimus lauke, todėl pavadėlis bei antkaklis nuo blusų taipogi nepakenktų. Katės maitinasi konservais ir sausu maistu, tiek daug skanėstų, kiek šunys neturi, tačiau be jokios abejonės kiekviena katė mielai pasmaguriauja paštetu arba traškiais skanėstais. Katės, kaip ir šunys yra labai aktyvūs gyvūnai, todėl jų namuose privalo būti ne vienas žaisliukas. Nagų galąstuvas – ypatingai svarbi prekė, kadangi kiekviena katė galanda savo nagus.

Visiems gyvūnams reikia skirtingų prekių, todėl labai svarbu jomis pasirūpinti. Jeigu nežinote kokius produktus pirkti, galite pasikonsultuoti su veterinaru, kuris geriausiai patars.