Grožio mokykla: kodėl sausėja oda?

concept of cosmetic skin care.

Oda – tai didžiausias žmogaus organas, kuris toli gražu nėra toks nesvarbus kaip gali atrodyti. Oda yra lyg mūsų organizmo skydas, kurio dėka esame gyvi. Per odą šalinasi kenksmingos medžiagos, jos riebalinis sluoksnis saugo mus nuo sušalimo ir vidinius organus nuo žalingo aplinkos poveikio.

Taigi, svarbu, kad oda išliktų sveika ir elastinga. Tačiau tai nėra paprasta –  kartais ji išsausėja, ima pleiskanoti, niežėti. Čia išsiaiškinsime, kodėl sausėja rankų oda ir kaip šio nemalonaus simptomo išvengti.

Dažniausia priežastis, kodėl sausėja rankų oda ir kitos kūno vietos, kodėl jas niežti – tai atopinis dermatitas. Rečiau taibūna odos grybelio požymis arba darbo su cheminėmis medžiagomis pasekmė (dažnas indų plovimas be pirštinių, kiti valymo darbai). Taip pat jautresnės odos žmonėms rankos gali trūkinėti ir sausėti dėl šalčio, vėjo, saulės.

Savaime suprantama, jog jeigu oda sausa, vadinasi, jai trūksta vandens, kurį reikia dideliais kiekiais gerti kasdien kiekvienam iš mūsų. Du litrai vandens, išgeriamo per dieną, turėtų panaikinti sausos odos pasekmes.

Blogiausia, kas gali nutikti išsausėjus odai – tai atsirasti žaizdelės, kurios, nors ir retais atvejais, bet gali užsikrėsti ir sukelti infekciją. Tad iškart pastebėjus sausą rankų odą, reikia imtis specialių priemonių jai gydyti.

Pirmiausiai, prauskitės šiltu vandeniu, tik ne karštu. Rečiau naudokite muilą. Geriau paieškoti ekologiško prausiklio su natūraliais aliejais. O antras žingsnis – drėkinimas. Šaltalankių, alyvuogių aliejai ir kremai su jais yra puikus pasirinkimas odos elastingumui palaikyti.Nepamirškite drėgmės palaikyti ir „iš vidaus“ – kaip jau buvo minėta, gerkite daug vandens. Tik derindami išorinį ir vidinį sausos odos gydymą turėsite puikią rankų odą.