Kaip veisti šunis?

Tiems, kurie mėgsta šunis, dažniausiai nereikia ilgai galvoti, kaip savo mėgstamą veiklą paversti darbu – tokiais atvejais pasirenkamas šunų veisimas. Šie gyvūnai, būdami grynaveisliais, turi galimybę dalyvauti įvairiose parodose, todėl yra paklausus ir vertinamas pirkinys. Ką reikėtų žinoti, norint pradėti veisti šunis?

Pirmiausia reikėtų į šį verslą žiūrėti ir iš žmogiškosios pusės – kad ir kaip banaliai tai skambėtų, šiuo atveju vertėtų koncentruotis ne į kiekybę, o į kokybę. Pagalvokite, ar galėsite visiems šuniukams užtikrinti pakankamai palankias sąlygas augti ir vystytis, apsvarstykite, ką darysite tokiu atveju, kai gyvūnų niekas pirkti nenorės – kuo daugiau blogiausių scenarijų ir sprendimo būdų sugalvosite, tuo didesnė tikimybė, jog šunų veisimo verslas pavyks sėkmingai.

Nereikėtų pamiršti, jog neužteks tiesiog kartu auginti skirtingų lyčių kilmingus veislinius šunis ir laukti, kol jie susilauks palikuonių, kadangi taip gali niekuomet ir neatsitikti. Šiuo atveju prireiks nemažai papildomų žinių, kurių gali suteikti veisimu jau užsiimantys žmonės arba kinologai, kuriems mokantis teko susidurti su veisimo taisyklėmis ir ypatybėmis – jeigu turite galimybę pasikonsultuoti su jais, išgirsite ne vieną vertingą patarimą, kurį vėliau galėsite pritaikyti ir praktiškai.

Taip pat reikės papildomai pasidomėti šunų genetinėmis ir biologinėmis ypatybėmis ir kaskart plėsti savo kvalifikaciją, jog nepraleistumėte naujų atradimų šioje srityje. Pradžia gali būti pakankamai sudėtinga, tačiau kuo daugiau darbo ir pastangų įdėsite, tuo greičiau pavyks perprasti visus pagrindinius niuansus. Svarbiausia, jog šia veikla užsiimtumėte ne tik todėl, jog pamatėte galimybę užsidirbti pinigų – šunims reikės ir meilės, ir socializacijos, tad prieš pradedant pirmuosius veisimus, dar kartą įsitikinkite, ar tikrai visa tai galėsite jiems suteikti ir tik tuomet pradėkite imtis konkrečių veiksmų.