Ginklai ir medžioklė – kaip išsirinkti geriausią?

Medžioklės ginklas

Susidomėjusiems medžiokle ir nusprendus išbandyti šį laisvalaikio praleidimo būdą, reikės įsigyti ir papildomos atributikos. Sunkiausia medžioklę būtų įsivaizduoti be ginklo, tad šių gaminių pasirinkimas išties gausus – į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint išsirinkti tinkamiausią variantą?

Pirmiausia reikėtų apgalvoti planuojamą biudžetą ir tai, kokiu būdu ir kokius gyvūnus planuojate medžioti. Šiek tiek pigesni variantai yra lygiavamzdžiai šautuvai, kurie dažniausiai naudojami tuomet, kai planuojamos varomosios medžioklės, tuo tarpu palaukimuose ar sėlinant labiau tiks brangesnio graižtvinio šautuvo variantas.

Nusprendus, jog pradžioje geriau būtų įsigyti lygiavamzdį šautuvą, ekspertai pataria pasidairyti tarp dėvėtų pigesnių variantų – kai jau turėsite daugiau patirties, jį galėsite pakeisti brangesniu įrenginiu. Pagrindinis kriterijus šiuo atveju yra patogumo klausimas, tad ginklas tiesiog turėtų „lipti“ Jums prie rankos.

Tiems, kurie mėgsta ramesnes medžiokles gamtoje sėlinant ar palaukiant, verta pagalvoti ir apie graižtvinį šautuvą. Šis ginklas dažniausiai rekomenduojamas tiems, kurie jau turi sukaupę pakankamai patirties medžioklėse. Nors šis įrenginys yra ganėtinai brangus, galima rinktis ir pigesnius variantus, kadangi jų sklaida nėra didelė ir tuomet išlieka didesnis pataikymo plotas, kas yra aktualu medžiojant kanopinius žvėris.

Dabar populiarus ir ginklų su optiniais taikikliais pasirinkimas – toks variantas leidžia gerokai priartinti matomą vaizdą. Tiesa, toks didinimas nelabai patyrusiam medžiotojui gali ir pakenkti, todėl nereikėtų skubėti įsigyti didžiausią didinimo galimybę turintį ginklą.

Vis dėl to, šiuo atveju daug kas taip pat priklauso nuo kiekvieno asmeninių įpročių – jeigu medžiojant esate pripratę prie vienokios rūšies ginklo, tikėtina, jog naudotis kitu atrodys visiškai nepatogu. Tiems, kurie dar tik pradeda savo pažintį su ginklais, taip pat teks išbandyti įvairius skirtingus variantus, kol galiausiai atras patį patogiausią.