Kaip išmokti gaminti sveikai?

sveikas maisto gaminimas

Šiandieniniame greito maisto pasaulyje sveika gyvensena jau nėra naujiena – vis daugiau žmonių bent jau susimąsto, kaip galėtų pagerinti savo mitybos įpročius ir kaip išmokti gaminti sveikai. Nors tik retesnės gretos įvykdo savo užsibrėžtus sveikos mitybos planus, tai nėra taip sunku kaip gali atrodyti – tereikia sekti pagrindines taisykles.
Sveiką mitybą sudaro du pagrindiniai aspektai – parinkti sveiki produktai ir tinkamas jų paruošimo būdas.
Valgykite daržoves ir vaisius kiekvieną dieną. Virtų ar žalių daržovių ir vaisių turi būti valgoma kiekvieną dieną ir po kelis kartus. Tai gali būti vaisiai prie pusryčių, salotos per pietus ar vakarienę, trintą daržovių sriuba ir panašiai.
Bent kelis kartus per savaitę valgykite žuvį. Žuvis gerina kraujotakos ir širdies veiklą ir turi mums naudingų omega 3 rūgščių.
Valgykite daugiau riešutų. Žinoma, girdėjote, jog riešutai yra gan kaloringi, tačiau jie yra mums suteikti tiesiai iš gamtos – neapdoroti ir maistingi. Tad jie gali būti geras užkandis tarp patiekalų.
Gaminkite makaronų ar ryžių patiekalus iš pilnagrūdžių makaronų ar rudųjų ryžių. Taip pat venkite baltosios duonos, batono, o valgykite ruginę duoną su sėklomis. Kvietiniai miltiniai produktai yra greito maisto (picų, mėsainių) pagrindas, todėl nepadės norintiems sulieknėti.
Ne paslaptis, kad maisto apdorojimo būdas irgi yra svarbus sveikos mitybos aspektas. Kuo mažiau kepkite maistą riebaluose ir kuo daugiau gaminkite garintą, virtą ar žalią maistą. Jei yra galimybė, mėsą kepkite grilyje ,taip nereikės papildomų riebalų ir mėsa išsaugos vertingiausias savo medžiagas.
Mėgstantiems saldumynus patariama nepirkti jų iš parduotuvių, o pasigaminti patiems – taip galite patys pasirinkti sunaudojamo cukraus ar sviesto kiekį. Gamindami sveikus saldumynus vietoj cukraus naudokite medų, o vietoj sviesto – alyvuogių aliejų. Beje, medų apskritai galite naudoti bet kur, kur reikėtų cukraus.