Augalų priežiūra akvariume

augalų priežiūra akvariume

Akvariumas namuose gali patapti pačia gražiausia dekoracija. Tačiau svarbu žinoti, kad ši dekoracija tai nėra vienkartinė investicija. Kad Jūsų akvariumo gyventojai turėtų kokybiškus ir ilgus gyvenimus, tam reikia skirti laiko ir investicijų. Kokybiškas maistas, gruntas, tinkama vieta namuose ir tinkami augalai. Ką vertėtų žinoti apie augalų priežiūrą akvariume?

Gražūs, sveiki ir gerai prižiūrimi augalai puošia tiek akvariumą, tiek namus. Tad pirma susipažinkime su pagrindinėmis akvariumu augalų kategorijomis. Tai būtų: sodinami, rišami, plaukiojantys augalai ir samanos. Šie augalai yra būtent povandeniniai, skirti akvariumams. Jų atliekama funkcija yra ypač svarbi turimam akvariumui. Svarbiausia ką jie daro – tai prisotina akvariumą deguonimi, nors žuvys ir gyvena po vandeniu, deguonis joms vis tiek yra reikalingas. Taip pat augalai pagreitina išmatų, paliekamų žuvų, skilimą. Augalai žuvims dar atlieką slėptuvės funkcija, suteikia saugumo jausmą – tiek žuvims, tiek mailiui. Augalai reikalingi biologinės pusiausvyros išlaikymui ir tiesiog suteikia grožio.

Jeigu planuojate pirkti augalų akvariumui, pirmą verta atkreipti dėmesį į kai kuriuos faktorius. Ar jūsų pasirinktas augalas yra reiklus? Tai būtų: apšvietimas, augimo palaikymo galimybės, vandens deguonies ir šilumos parametrai. Per kiek laiko augalas užaugs ir kokio dydžio? Paskaičiuokite maksimalias Jūsų turimo augalo galimybes ir akvariumo plotį. Tad verčiau aukštus augalus palikti šalia akvariumo sienos, o mažesnius sodinti maždaug centre arba arčiau stiklo. Taip pat yra patariama įsigijus augalą, jo šaknis patrumpinti, kad šios eitų gilyn, neaugtų į viršų. Svarbiausia išmokite viską apie augalų priežiūrą akvariume, kurį Jūs planuojate. Ko būtent jūsų pasirinkti augalai reikalauja, kokių sąlygų.

Gerai investavę į žinias apie žuvis ir augalus, Jūs mokėsite sudaryti tobulas sąlygas ir savo būsimoms gyventojoms akvariume.