Kartoninės dėžės – išmesti ar pasitelkti fantaziją?

kartono lakštų panaudojimas

Pirkome dulkių siurblį/virdulį/virtuvinį kombainą/puodų rinkinį ir pan. Gavome siuntą iš užsienyje gyvenančių draugų/artimųjų. Užsisakėme picą. Kas bendro tarp šių sakinių? Daiktai – naudojami buityje, siuntinys išpakuotas, o pica suvalgyta ir visais atvejais lieka kartoninės dėžutės. Kartono lakštų gamyba – taip stipriai išvystyta, kad neįsivaizduojame perkamų daiktų be kartoninių pakuočių. Ši tendencija pastebėta dar prieš keletą metų, tad neišvengiamai atsirado atskiri konteineriai kartonui. Žmonės nelinkę kaupti iš kartoninių lakštų pagamintų dėžučių, kurios iš konteinerių keliauja tiesiai į antrinių žaliavų perdirbimo gamyklas. Iš apdoroto kartono gaminamos tos pačios dėžutės ir pakuotės, tad skambiai tariant, kartonas gyvena kelis gyvenimus. Viskas puiku, tačiau kartoninės dėžutės, daugelio nuostabai, gali būti praktiškai panaudojamos.
Daiktadėžės. Namuose turime daugybę mažų, smulkių daiktų, kurie vis neranda sau vietos. Pabirusių po visus namų stalčius, spinteles ir lentynėles, dažnai, tenka ieškoti ilgai ir skrupulingai, nes sunku prisiminti kur tokį mažą daiktą, kurio dabar, kaip tyčia, labai reikia, padėjai. Visus greitai pasimetančius daiktus, kurie yra nedideli, bet kartas nuo karto reikalingi, naudinga turėti vienoje vietoje, tad šiuo atveju, kartoninė dulkių siurblio, virtuvinio kombaino ar virdulio pakuotė gali būti kaip problemos sprendimo būdas. Reikia visai nedaug – fantazijos ir priemonių, kad kartoninę neišvaizdžią dėžę paverstume akį traukiančiu interjero akcentu, kuris dar ir praktiškas! Vaikų žaislai mėtosi po visą kambarį, o gal lyg buldozeriu nustumti į tolimiausią namų kampą? Didžiausia namuose esanti dėžė gali tapti gražiausia žaislų dėže! Papuošalai, siūlai, monetos, net saldainiai, sau vietą gali rasti virdulio dėžėje, kuri po aplikacijų – tiesiog neatpažįstama.
Gražių, estetiškų, puošnių dėžučių gamybos procesas – smagus ir išlaisvinantis fantaziją, nes aplikacijos gali būti pačios įvairiausios: spalvotas ar dovanų pakavimo popierius, medžiaga, sagos, kaspinėliai, karoliukai, kriauklytės ar net kankorėžiai. Fantazijai ribų nėra, tad kiekvienas puodų rinkinio dėžę galime paversti dailia daiktadėže, kuri sutaupys laiką smulkaus daikto ieškojimams. O ir tvarka namuose, pagaliau, bus!