Gražių plaukų ir sveikos odos paslaptis — ricinos aliejus

ricinos aliejus

Iš „Ricinus Communis“ augalo sėklų išgaunamas ricinos aliejus didžiajai visuomenės daliai yra žinomas dėl ypatingų savo savybių, kurios naudingos plaukams bei odai.

Nuo seniausių laikų naudojamas ricinos aliejus yra prisotintas vitamino E bei riebalų rūgščių. Šaltuoju būdu išspaustas aliejus neturi jokio kvapo bei skonio. Šis natūralus preparatas turi savybę būti klampus, tirštos koncentracijos, būtent dėl šios priežasties kai kurios moterys nemėgsta labai dažnai jo naudoti. Iš tikrųjų, užteptas ant galvos, ricinos aliejus sudaro riebių, klampiu skysčiu suteptų plaukų įspūdį. Žinoma, nevertėtų baimintis, nes po plovimo, preparatas švariai išsiplauna ir plaukai tampa švelnūs, atrodo sveikai.

Taip pat ricinos aliejus labai dažnai naudojamas blakstienoms, antakiams, problemiškai ir spuoguotai odai gydyti.

Kokią naudą teikia ricinos aliejus?

  • pagreitina plaukų augimą;
  • minkština bei drėkina plaukus;
  • apsaugo nuo plaukų slinkimo;
  • neleidžia odai išsausėti;
  • yra puiki priemonė gydyti spuogus;
  • tinka nudegimams saulėje gydyti;
  • gali šiek tiek sumažinti raukšles bei randus;
  • yra veiksmingas gydant įvairias galvos infekcijas.

Vargina maži spuogeliai ant skruostų, kaktos, smakro, nugaros? Ricina yra puiki priemonė kovoje su šia problema. Tereikia tik vakare užtepti ricinos aliejaus ant tų zonų, kur yra spuogai, ir eiti miegoti. Per naktį dalis šių natūralių vaistų susigers į odą ir kartojant tokią procedūrą pora savaičių bus galima džiaugtis teigiamais rezultatais.

Silpniems bei slenkantiems plaukams toks aliejus irgi nepakenks. Priešingai, sumaišius su kitais natūraliais elementais, pavyzdžiui, alyvuogių ar kokosų aliejumi, pasigaminama visiškai ekologiškai ir plaukų būklę pagerinanti kaukė. Sutepus ją ant drėgnų plaukų, poveikis pasijaus po kelių tokių namų gydymų.

Svarbiausia atminti, kad ir kokią naudą gali teikti ricinos aliejus, jo vertėtų nepadauginti. Su saiku naudojamas aliejus nesukels papildomų rūpesčių vėliau jį šalinant nuo odos ar iš plaukų. Ricinos aliejaus kaina nėra didelė, tad, jei vis dar svarstote, ar verta rinktis brangų produktą, ar natūralų vaistą, atsakymas, veikiausiai, turėtų būti akivaizdus.