Kokia ortopedinė avalynė tinkama žygiams?

ortopedine avalyne
Daugelis žmonių mano, jog kiekvienai iš dviejų kojų tenka tik pusė kūno svorio tuo momentu, kai jie eina. Visgi, kojoms tenka žymiai didesnis krūvis. Ėjimas sukuria jėgą, kuri pėdų apkrovą padidina nuo vieno iki dvejų kartų mūsų kūno svorio. Norint to išvengti ir apsaugoti kojas, o ypatingai pėdas, žmonės sukūrė ortopedinę avalynę. Nors ši avalynė skirta ir profilaktiniam nešiojimui, tačiau veiksmingiausia asmenims jau turintiems bėdų su pėdomis.
Yra daugybė ortopedinės avalynės tipų, tad gali atrodyti, jog išsirinkti yra pakankamai sunku. Visgi, taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio, kadangi daugelis iš jų yra sukurti tik tam tikrai veiklai. Pavyzdžiui, botai yra sukurti ėjimui į darbą bei sunkioms oro sąlygoms. Ortopedinė avalynė sportui skirta bėgiojimui, lauko sportams bei ilgiems pasivaikščiojimams. Taip pat yra apavų, kurie skirti šokiams, išeigai ar kasdieniam vaikščiojimui.
Vidutiniškai per dieną žmogus nueina apie dešimt tūkstančių žingsnių. O kokį apavą pasirinkti, jeigu tenka eiti į žygį? Visų pirma ortopedinė avalynė kelionei turėtų pasiūlyti stabilumą, atramą bei išimamus vidpadžius. Kadangi trintis tarp pėdos ir žemės yra labai svarbi, žygiui pasirinkti batai turėtų būti su guma, metalu. Gamintojas kartais pasiūlo apavą su grioveliais, kurie taip pat padidina batų sukibimą su danga.
Taigi, apibendrinant galima padaryti išvadą, kad kaip nėra vieno vaisto nuo visų ligų, taip ir viena ortopedinė avalynė neskirta visoms veikloms. Taigi, jei nenorite, jog kitoje kelionėje kompaniją Jums palaikytų pėdų skausmas, ortopedinę avalynę rinkitės atidžiai.