Miesto dviračiai – privalumai bei minusai

miesto dviratis
Lietuvos geografinė padėtis bei klimatas puikiai tinka važinėjimui dviračiu, nes tik labai šaltomis žiemomis, kuomet temperatūra siekia minus 20-30 laipsnių Celsijaus, rekomenduojama dviratį slėpti rūsyje. Visais kitais atvejais galite drąsiai važiuoti į darbą, į paskaitas, į pasimatymą ar kitą vietą, kur lengvai numinama dviračiu. Be to, važiuodami dviračiu Jūs ne tik saugote gamtą, tačiau ir padedate savo sveikatai bei fizinei būklei. Juk važinėjimas dviračiu stiprina širdį, Jūsų raumenis, lavina koordinaciją bei padeda kovoti su svorio problemomis. Be to, važinėjimasis šia transporto priemone gali tapti puikia kardio treniruote. Tačiau, kokį dviratį pirkti geriausia?
Jei nesate dviračių sporto mėgėjas, o dviratis Jums reikalingas važinėti mieste, geriausia įsigyti miesto dviratį, nes miesto dviračiai yra skirti patogiam kasdieniam važinėjimui asfaltuota kelio danga.
Kaip atrodo miesto dviračiai?
Tai dailaus dizaino, pilnai sukomplektuotas (bagažinė, šviesos, purvasaugiai, kojelė, skambutis) dviratis, kuriame yra įmontuotos vidinės, ir tik kai kuriais atvejais – išorinės pavaros. Šiuo dviračiu važiuoti yra labai patogu, nes rankų pozicija yra virš balnelio, tad sėdėsena – itin komfortiška. Miesto dviračiai, skirti moterims pasižymi ir žemesne apatine dalimi, kad moteriškosios lyties atstovės galėtų važiuoti pasipuošusios sijonu ar suknele. Tai viena patogiausių ir sąlyginai greičiausių (nereikia stovėti automobilių spūstyse) tranpsorto priemonių mieste.
Tačiau miesto dviračiai turi ir minusų.
Palyginti su kitais dviračiais, miesto dviračiai yra ganėtinai sunkūs. Su jais nepasieksite itin didelio greičio, kaip, pavyzdžiui, važiuodami plento, hibridiniu arba kalnų dviračiu, nes miesto dviračiai turi daug papildomų daiktų, tai yra bagažinė, purvasaugiai, skambutis ir kitos jau anksčiau minėtos detalės, kurios prideda dviračiui svorio. Be to, pats miesto dviračio rėmas, gerokai sunkesnis, kad žmogus važiuodamas jaustųsi stabiliai bei saugiai. Kitas miesto dviračio minusas yra tas, kad šitie dviračiai nėra skirti važiuoti neasfaltuota kelio danga, bekele ar miško takeliais. Tad jei manote, jog kartais teks važinėti nepatogiais keliais, geriau įsigykite hibridinį dviratį, kuriuo galėsite keliauti visokio tipo keliais.
Taigi, apsvarstykite visus UŽ ir PRIEŠ ir spręskite, kokio dviračio Jums labiausiai reikia. Jei apsispręsti sunku, visuomet galite apsilankyti specializuotoje dviračių parduotuvėje ir pasišnekėti su pardavėju konsultantu, kuris plačiau papasakos apie miesto dviračių pliusus bei minusus, apie turimą produkciją, garantijas ir kitus, perkant dviratį, svarbius dalykus.